Починаючи з наступного року, всі транспортні засоби Schwarzmüller будуть оснащені телематичною системою до того, як вони покинуть завод. Потім апаратне забезпечення можна активувати в будь-який час, щоб використовувати різні пакети даних залежно від середовища використання транспортних засобів. Як зазвичай у Schwarzmüller, систему також можна розширити індивідуально. «Ми - перший виробник, який фактично робить переваги телематики доступними для всіх клієнтів, незалежно від типу транспортного засобу. Телематика сприяє більш ефективному використанню наших напівпричепів нашими клієнтами», - пояснює голова правління компанії г-н Роланд Хартвіг.

Schwarzmüller Intelligent Telematics SMIT базується на апаратному обладнанні, яке оснащене SIM-карткою. Цей пристрій передає дані транспортного засобу в телематичну систему і робить їх доступними для споживачів практично в реальному часі. У транспортний засіб вбудовані датчики, які передають конкретні дані про причіп. Кожен користувач отримує від Schwarzmüller доступ до порталу SMIT, на якому можна отримати інформацію про поточний стан всього автопарку.

Schwarzmüller почне з трьох пакетів даних для міжнародних перевезень, будівництва та інфраструктури, а також пакету для забезпечення безпеки перевезень. Вони об’єднують дані, важливі для відповідного використання транспортних засобів. У міжнародних перевезеннях місцезнаходження, як і  поточне навантаження,  відіграють головну роль. В пакеті з безпеки транспортний засіб буде мати функцію тривоги, якщо, наприклад, він під час транспортування коштовного вантажу відклоняється від заданого маршруту. Самоскидний напівпричіп Шварцмюллер, в свою чергу може бути оснащений датчиками, що фіксують завантаження та розвантаження. У всіх транспортних засобах контроль гальм та шин має центральне значення для того, щоб мати можливість відображати знос цих елементів та оперативно на нього реагувати. Таким чином можна уникнути небезпечних ситуацій, а також поломок з непотрібними подальшими витратами.

Три місяці для широкого тестування.
Для запуску на ринок Schwarzmüller надаватиме доступ до SMIT протягом трьох місяців безкоштовно. «Ми хочемо дати нашим клієнтам час на тестування системи. Для трейлера це відносно нова функція, яка ще не затвердилася. Переваги говорять самі за себе », - сказав голова правління г-н Хартвіг. Наприклад, моніторинг шин може усунути причину номер 1 у поломках у міжнародному русі. Прогнозне обслуговування гальмівних систем допомагає уникнути витрат та зменшити ризики. У майбутньому Schwarzmüller також бачить великі можливості для оптимізації при використанні автопарку: «Чим складніша логістика транспортного засобу, тим важливішими є його поточні дані. Функції попередження або інтелектуальне технічне обслуговування - це переваги, які неможливі без цифрових програм». Тому Schwarzmüller очікує, що нова система буде впроваджена швидко, а підвищення ефективності є цікавим стимулом для транспортників.

SMIT був розроблений спільно з телематичним постачальником IDEM. Система також інтегрує сторонні системи через стандартизований інтерфейс і пропонує в будь-який час огляд всього автопарку. IDEM обробляє дані про транспортний засіб і робить їх доступними для відповідного інтерфейсу користувача. Дані про окремі транспортні засоби зберігаються в архіві та можуть бути проаналізовані в будь-який час.