Тепловий насос - пристрій для переносу теплової енергії від джерела низькопотенційної теплової енергії (з низькою температурою) до споживача (теплоносія) з більш високою температурою. Термодинамічно тепловий насос аналогічний холодильній машині.

Теплові насоси в холодну пору року опалюють приміщення, а в теплу пору року використовуються для охолодження повітря в будинку. В такому випадку тепло з повітря приміщень будинку забирається та передається назад у землю, повітря чи у водоймище. Багатофункційність використання є однією з найважливіших переваг теплових насосів.

На сьогоднішній день теплові насоси є найбільш ефективним, екологічним та енергозберігаючим видом теплотехнічного обладнання, що використовується для опалення, кондиціонування приміщень та гарячого водопостачання. Навіть в умовах відсутності державної підтримки та стимулювання впровадження такої енергоефективної техніки для населення України, при високих первинних інвестиціях,- реальних кращих за теплові насоси альтернатив на сьогоднішній день не існує.

Водяний тепловий насос. Значною перевагою теплового насоса даного типу є, перш за все, низька установча потужність. Відповідно, обладнання працює більш стабільно навіть при коливаннях температури повітря. Закономірно, що цей фактор досить позитивно впливає на економію коштів при постачанні будинку електроенергією. Але, в той же час, особливості функціональності обладнання порядком обмежують можливості застосування такого теплового насоса. У холодну пору року водойми замерзають.

Грунтовий насос в нашій країні найбільш активно використовуються. Як позитивну сторону особливостей експлуатації слід згадати мінімальну залежність від природних коливань температури. Відповідно, з причини цього ми можемо вести мову про низьку установчу потужність, завдяки чому значно знижується вартість підведення електроенергії.

Повітряний тепловий насос. Основне джерело енергії, як зрозуміло з назви, повітря. Характерна особливість теплового насоса повітряного типу - падіння потужності при зниженні температури за вікном. Тому, перш за все, радимо визначитися, які саме надії Ви на нього покладаєте. Якщо в пріоритеті максимальна економія, мінімальні фінансові витрати і підвищена окупність, то такий тепловий насос прекрасно вписується за всіма пунктами. Якщо ж Ви хочете мати стабільну температуру в будинку незалежно від погодних умов, радимо придивитися до водяних або ґрунтовим теплових насосів.

Сподіваємось, поради від фахівців компанії "Енергомакомплект" допоможуть Вам визначитись з правильним вибором. Наша компанія підбирає необхідне обладнання для підприємств України, проводить технічні консультації з модернізації фізично та морально застарілого обладнання.