Монтаж пам'ятника необхідний, щоб означити місце поховання близької людини і належним чином вшанувати пам'ять про неї. Цей процес має свої особливості, дотримання яких продовжить термін експлуатації пам'ятника. Наші фахівці вирішили поділитися з Вами ключовими моментами, які відіграють важливу роль при встановленні пам'ятників. Проте, ми наголошуємо, що краще довірити цю справу професіоналам. Надіємось, Ви переконаєтесь у цьому після прочитання нашої статті.

Монтаж пам'ятника з граніту варто проводити тільки в теплу пору: з 15 травня по 15 жовтня. Робити це взимку не рекомендується з двох причин: доведеться рити землю під фундамент, а робити це при мерзлому ґрунті вельми непросто; до весни земля може просісти, а разом з цим просяде і пам’ятник.

Установка надгробного пам'ятника на кладовищі повинна починатися з обстеження обраного місця. Ще на стадії проектування повинні бути враховані характеристика грунту і наявність насаджень на місці поховання.

Щоб пам'ятник стояв довгі роки, потрібен правильний фундамент. Спочатку утрамбовують землю, отримане поглиблення засипається піском або спеціально призначеної для цього сумішшю. Наступний етап - створення металоконструкцій з куточка. Далі йде виготовлення власне фундаменту. Між частинами каркаса монтується дорожня сітка. Далі каркас під фундамент заповнюється бетоном до кінця. Весь фундамент після утрамбовуємо. Слід пам'ятати, що від якісно виконаної фундаменту залежить якість всієї подальшої роботи по монтажу монумента.

Коли фундамент залитий, потрібно укласти поліровану плитку. Для цього використовується вологостійкий і морозостійкий клей. Шви заповнюються спеціальною замазкою, після чого встановлюється цоколь.

Внизу пам'ятника роблять насічки, а на цоколь монтують штир. Підставку пам'ятника так само змащують клеєм. Клеєм змащують і штир. При установці фахівці враховують як вагу і габарити монумента, так і простір навколо. При неправильному розрахунку можна пошкодити не тільки сам пам'ятник, а й навколишні поховання. Саме тому ми рекомендуємо скористатися послугами професіоналів, які точно уникнуть таких ситуацій.

Залежно від розміру пам'ятника, його можна встановити вручну або застосувати відповідну техніку. Для полегшення роботи застосовують кран-маніпулятор. Щоб завершити процес, пам'ятник насаджують на штир, а після «притирають». Повертаючи його так, що б він сидів максимально щільно і надійно.

Коли основна робота виконана, залишилося надати пам'ятнику акуратного вигляду. Потрібно відразу очистити всі деталі від слідів клею і пилу, інакше потім вони засохнуть, і ця операція буде дуже трудомісткою. Щоб шви не впадали в очі, їх маскують затиркою відповідного кольору. Наостанок, монумент обробляють спеціальним покриттям для захисту. Треба, щоб цей засіб підбирався з урахуванням матеріалу і його колірної гами.

Фахівці компанії "Кам'яна гора" гарантують якісний  монтаж пам'ятників, які точно не втратять свій першопочатковий вигляд.