Процес заповнення декларації з ПДВ в Україні пов'язаний з максимальною концентрацією уваги і розумінням тонкощів оформлення, обліку останніх змін законодавчого рівня. Як заповнити нову декларацію з ПДВ? Який передбачений штраф за неподання звітності? Який вигляд має документ з декларативними даними? Розглянемо порядок заповнення декларації з ПДВ в Україні і всі важливі нюанси цієї процедури.

Інструкція та загальні вимоги

Порядок заповнення декларації з ПДВ в Україні - це проходження загальним вимогам. Ось основні методичні рекомендації:

  • Сума відображається в гривнях (копійки не прописуються), округляти потрібно за загальноприйнятою нормою. У додатках заповнювати рекомендується з копійками, щоб звести нанівець виникнення неточностей.
  • Заповнення податкового звіту по ПДВ виконується за кожен місяць. Наприклад, документ за січень повинен містити дані саме за січень, а не за період січень-лютий за наростаючим підсумком.
  • Важливе правило заповнення декларації з ПДВ: у кожному рядку, яку не слід заповнювати, можна ставити будь-які символи (прочерк, нуль, хрестик). Це стосується і тих випадків, коли звітність подається в електронному форматі.
  • Порядок заповнення декларації з ПДВ в Україні - це форма, яка встановлена на момент подання звітності.
  • Колонка «A» всюди повинна містити інформацію про обсяги поставок, причому сума податкового збору до уваги береться. ПДВ повинен бути зазначений в колонці «Б».
  • Платіж в казну розраховується самостійно. Дані повинні відповідати інформації з бухгалтерії.

Ви можете побачити зразок звітності, де зазначено кілька реалізованих товарних одиниць!

Як заповнити уточнюючу декларацію з ПДВ?

Ризик того, що у вашій звітності будуть виявлені помилки, завжди існує. Наприклад, розмір платежу був занижений або навпаки завищений, десь було зазначено невірне значення, що спричинило неточності. У такій ситуації представляємо уточнюючу відомість.

Як здати декларацію з ПДВ в електронному вигляді?

Електронна звітність з ПДВ подається в ДПС не пізніше останньої години робочого дня останнього дня подачі документа. Після того, як декларація з ПДВ заповнено, вона відправляється в електронному вигляді в ДПС, - і платник податків отримує 2 квитанції.

Які передбачені штрафи?

Недотримання термінів або вказівка в документі неправдивих даних тягне за собою відповідальність, передбачену законом:

  • штраф за нездану декларацію з ПДВ становить 340 гривень за кожним фактом неподання документації;
  • при повторному порушенні протягом 12 місяців штраф за несвоєчасну здачу декларації з ПДВ становить 1020 гривень за кожен факт порушення;
  • якщо не виконані вимоги Кодексу щодо корекції даних, передбачений штраф в розмірі 5% від заниженої суми нарахування податкового платежу (недоплати);
  • якщо платник ПДВ самостійно донарахував суми податків, йому не загрожують штрафи, прописані в главі 11 2-го розділу ПКУ.

Ще більше відповідей на різні питання, Ви можете знайти в нашій статті!

Якщо у Вас виникли питання, або було щось не зрозумілим, Ви маєте можливість поставити питання нашим фахівцям на консультації бухгалтера онлайн!