Підвищення тарифів на електроенергію і газ роблять все більш актуальним застосування енергозберігаючих технологій. Такі технології дозволяють заощадити до 40% коштів. Також все більшою популярністю користується процес рекуперації тепла.

Рекуперація тепла - це технологія підвищення температури припливного холодного повітря за рахунок видаляючого теплого повітря. Процес рекуперації полягає в наступному: тепле повітря не виводиться за межі приміщення, а служить для нагрівання повітря, що поступає з допомогою теплопередачі.


Ефективність рекуперації

Ефективність рекуперації вимірюється в відсотку використання тепла повітря, що видаляється для підвищення температури повітря, що поступає.

Ефективність рекуперації може варіюватися від 0% до 100%.

Ефективність рекуперації 0% - так званий «ефект відкритого вікна». Тобто тепле повітря повністю виводиться за межі приміщення, а припливне холодне повітря знижує температуру всередині будівлі.

Ефективність рекуперації 100% - це процес вентиляції без втрати тепла. Тобто надходять повітря повністю нагрівається за рахунок видаляється. Технічно такий процес при сучасних технологіях неможливий.

В даний час даний показник може коливатися від 30% до 90%. При цьому коефіцієнт корисної дії вище 60% є високим, а вище 80% - відмінним.


Застосування рекуператорів

Рекуператори використовуються у всіх типах приміщень. І навіть в житлових будинках. Рекуператор встановлюється в корпус вентиляційного приладу. Також можливо застосовувати дану технологію в літню пору. При цьому холодне повітря всередині приміщення охолоджує припливне теплих повітря із зовні.

Також останнім часом на українському ринку з'явилися рекуператори, які дозволяють перетворювати тепло, що виділяється великим холодильним обладнанням. Така енергія використовується для нагріву води, яку можна використовувати як для батарей центрального опалення, так і для душових кабін.

Рекуператори окупаються вже за півтора-два роки при загальному терміні експлуатації до 10 років.