Все частіше у приватних секторах можна зустріти будинки з брусу. Наша компанія "Хата-Зруб" займається виготовленням будинків чотирьох видів: будинки з дикого зрубу, клеєного брусу, оциліндрованого брусу та каркасних будинків. Сьогодні ми з Вами поговоримо про оциліндрований брус та чому варто надати йому перевагу.

Оциліндрований брус – матеріал, який упродовж десятиліть використовують для зведення дерев’яних будинків. Завдяки своїм відмінним характеристикам, він користується популярністю й донині. Ми використовуємо для будівництва лише хвойні породи дерев, які, завдяки високому вмісту смоли, володіють високими антисептичними властивостями. Будинки з оциліндрованих колод Україна сприяють природному регулюванню вологості.

Для спорудження житлових будинків використовують брус, що пройшов природню сушку (його вологість становить приблизно 20%). Стіни зрубу шліфують і покривають спеціальними засобами для захисту від вогню, шкідливого впливу вологи, комах, грибків тощо. Як правило, для спорудження житлових будинків використовують оциліндрований брус діаметром 200-240 мм.

Процес оциліндровки, важливий і необхідний етап обробки дерева. Він надає колоді більш естетичного та презентабельного вигляду. Сучасне обладнання дозволяє швидко і якісно обробляти колоди, які вигідно відрізняються від бруса ручної рубки.  Всі необхідні замки і пази в оциліндрованому брусі, виконані з високою точністю, і характеризуються математично вивіреною формою. Завдяки цьому, колоди можуть з легкістю з'єднуватися під будь-яким необхідним кутом.

Механізована обробка деревини наділяє оциліндрований брус рядом позитивних якостей, які невластиві іншим технікам обробки деревини, які використовуються в будівництві. А саме:

  • екологічна чистота. У процесі підготовки колод не використовуються шкідливі речовини, що дозволяє зберегти абсолютну безпеку матеріалу для людини.
  • зовнішній вигляд. Оциліндрована колода заворожує красою як зовні, так і всередині, при цьому ніяких додаткових обробок проводити не потрібно. Лише покрити деревину спеціальним захистом.
  • простота складання. Наявність маркування і пазів для стикування колод дозволяє істотно скоротити час і трудовитрати при зведенні будівлі. Елементи конструкції лягають максимально рівно і щільно один до одного.
  • доступність. Велика конкуренція між виробниками оциліндрованого брусу гарантує відповідну якість продукції.

Звичайно, окрім цих особливостей, будинки з оцилінрованого бруса володіють рядом позитивних характеристик, які притаманні всім дерев'яним будинкам.  Це швидке будівництво, безпека, екологічність, ергономічність.

Компанія Хата-Зруб здійснює будівництво житлових будинків з оциліндрового брусу. Для будівництва ми використовуємо такі породи дерева: ялиця, сосна звичайна, смерека (ялина), модрина. Ми контролюємо якість деревини та її обробки протягом усього процесу. Виконуємо будівництво по всій території України.