Ламінарна камера - це спеціальне медичне лабораторне обладнання, призначене для запобігання забруднення об’єктів дослідження та створення стерильних умов. Стерилізація повітря відбувається за допомогою механічного та електричного фільтрування. Подача стерильного повітря здійснюється у вигляді ламінарного потоку - рівномірного, без завихрень, руху повітря. Струмені повітря при цьому обтікають перешкоду рівномірними струмами і рухаються паралельно.

У сучасному виробництві якість продукції, що випускається в значній мірі залежить від чистоти повітряного середовища в робочій зоні. Для забезпечення необхідного класу чистоти повітряного середовища застосовуються ламінарні бокси (укриття), які дозволяють організувати локальні чисті робочі місця як усередині чистого приміщення або чистої зони, щоб забезпечити більш високий рівень захисту від забруднень, так і в звичайних приміщеннях. Ламінарні бокси рекомендують застосовувати у всіх галузях промисловості, де існують високі вимоги до чистоти повітряного середовища. Дане обладнання може розміщуватися всередині існуючих чистих приміщень і чистих зон для створення локальних робочих місць більш високого класу чистоти. Встановлені в ряд ламінарні укриття дозволяють створити єдину складальну лінію.

Існує кілька класів захисту в ламінарних боксах:

  • бокси мікробіологічного захисту І класу призначаються для роботи з небезпечним для оператора агентом, проте не захищають агента від зовнішніх забруднень. Робоче місце облаштовується в боксі, оснащеному ультрафіолетовою лампою, газовим пальником або спиртівкою. Обов'язкова наявність припливно-витяжної вентиляції. Іноді такі лабораторії оснащують ламінарними боксами з горизонтальним потоком повітря. Основна мета оснащення таких лабораторій - створення стерильних умов роботи з непатогенних і авірулентними для людини мікробами.
  • бокси ІІ класу захисту призначаються для роботи з патогенними організмами при обов'язковій умові нормування повітряного середовища, у виробництві стерильних ліків, для роботи з радіонуклідами і токсичними хімічними речовинами, цитостатиками, чумою. У ламінарному боксі знаходиться спиртівка і УФ-лампа. Лаборант працює в масці і рукавичках. Лабораторії II класу захисту можуть розташовуватися в звичайних будинках, включаючи навчальні заклади.
  • ІІІ клас захисту забезпечує безпечну роботу з вірусами і бактеріями найвищого рівня небезпеки, канцерогенами, ізотопами, хімічними речовинами з залежностями від складу атмосфери. Такі бокси застосовні в області фармацевтики, органічного синтезу, криміналістики, складання електронних компонентів. Для цього класу характерні повна ізоляція робочої зони від зовнішнього середовища, фізичний бар'єр між оператором і робочим місцем. Маніпуляції проводяться тільки за допомогою механічно з'єднаних з боксом рукавичок.
  • Лабораторії IV класу захисту створюються в місцях, віддалених від великих населених пунктів, за спеціальними проектами, що виключає потрапляння мікроорганізмів в навколишнє середовище. При безпосередньому виконанні досліджень, незважаючи на наявність боксованих приміщень з повною ізоляцією персоналу від робочого простору, персонал працює в спецодязі, що відрізняється високим ступенем герметичності.

ПФ "Біоаналітичні Технології" - це компанія, яка спеціалізується на розробці, виготовленні та поставці обладнання з локальними чистими зонами повітря від бактерій та вірусів. Реалізуємо товари по Україні, а також приймаємо замовлення з Європи. Оплата та доставка здійснюються відповідно до умов контракту.