Обсмаження кави - важливий технологічний етап при одержанні високоякісного напою, який настільки високо цінується у всьому світі. Тепловий вплив на кавові зерна запускає процеси формування смаку та аромату. Такий важливий технологічний процес, як обсмажування кави, варто виконувати на якісному обладнанні. Компанія "Технолог" виготовляє сертифіковане обладнання для термічної обробки кавових зерен. У нашому каталозі Ви можете вибрати як промислові ростери, так і міні-ростери, які ідеально підійдуть для кав'ярні або виробництва обсмаженої кави в невеликих обсягах.

Завдяки обсмажуванню вдається пробудити зерно, розтопити його ефірні масла і досягти найбільш підходящого стану, при якому подрібнена кава буде щедро віддавати всі свої смаки і аромати. Під дією високих температур зелене зерно віддає вологу, збільшуючись в розмірі. Своїм коричневим відтінком, солодкуватим ароматом і смаком кави зобов'язане сахарозі. Адже при обсмажуванні вона набуває консистенції карамелі. Зерно під час такої обробки змінюється в структурі, на його поверхні проступають ефірні масла, які виділяють неповторний аромат. Специфічний кавовий запах обумовлює також кафеоль, що утворюється в зернах, на які впливає обсмажування.

Правильно виконана термічна обробка розкриває кращі властивості кави. А ось в протилежному випадку може зіпсуватися вся партія зерен. Важливо враховувати, що кожен сорт потрібно обсмажувати в оптимальних для нього умовах. Це пов'язано з тим, що різні зерна по-різному реагують на високу температуру. Можна досягти унікальних смакових характеристик напою, якщо використовувати в одній суміші кави з різним ступенем обсмажування. А досягти певний ступінь обсмаження допоможе апарат для обсмажування кави від нашого виробника.

У кавовій кільтурі виділяють основні ступені обсмажування кави:
Light City Roast або «скандинавське» обсмажування. Даний вид обсмаження вважається найлегшим, за його допомогою зерна набувають світло-коричневий відтінок. Такий метод обсмаження відрізняється здатністю карамелізовати зерна. Через поступовий вплив температури, смакові і ароматичні властивості готового напою набувають вишуканості. Даний метод обсмаження користується популярністю в країнах північної Європи. Каву, приготовану з зерен скандинавського обсмаження, рекомендують пити вранці, поєднувати з молоком.
 
City Roast – середня обжарка. Обжарка даного ступеня надає зернам темний відтінок і сприяє виділенню ефірного масла, завдяки чому напій має чудовий аромат, насичений солодкуватий смак. Користується популярністю такий метод обсмаження в Німеччині, Голландії, Росії, Австрії.
 
Full City – сильна обжарка. Даний ступінь обсмаження називається «французьким». За його допомогою зернам надають темний, коричневий відтінок, з них виділяються ефірні масла. Напій, приготовлений з зерен такого виду обсмаження, має темний колір і гірчинку в післясмаку. Багато хто любить такий вид обсмаження через насиченість смаку.

Темна обжарка дарує каві новий смак. Ідеальний метод обсмаження створення смачного для еспресо. Головне в цій справі правильно виконати процес, не перестаратися, щоб не почався процес карбонізації. Якщо зерна пережарити, напій з них вийти гірким з присмаком диму.

Neapolitan - найтемніша обжарка. Такий вид обсмаження називають «італійським». За його допомогою зерна знаходять темно-коричневий, ближче до чорного колір, а на їх поверхні з’являється масло. Смак напою з таких зерен однотипний, гіркуватий. Коли обсмажування виконане таким способом, розрізнити смак кави важко.

Використання спеціалізованого обладнання дозволяє отримати обсмажену каву з різноманітними ступенями обжарки, щоб забезпечити максимально приємні смакові відтінки для кожного.