Гладіолуси - дуже популярний вид рослин у садівництві. Існує сотні сортів гладіолусів, вони різні за кольором та формою квітів, висотою квітконосів та навіть часом цвітіння.

Якщо ви вже надумали вирощувати гладіолуси то ця стаття для вас. Перш за все, потрібно вибрати цибулину для посадки. Велика цибулина не означає пишне цвітіння, більше шансів, що вона стара. Найкращі квітконоси бувають з молодих цибулин.Можна купити цибулини гладіолусів поштою, або замовити з доставкою додому.
 При виборі цибулини звертайте увагу на такі речі:

  • цибулина повина бути без плісняви та пошкоджень,
  • уважно дивіться чи немає трипсів (дрібні комахи, що харчуються соком рослин),
  • за діаметром молода цибулина орієнтовно 12 см.

Цибулину вибрали, отже можна саджати. Найкращий час для посадки цибулин гладіолусів - весна. Вибирайте сонячну сторону захищену від вітру, адже гладіолусам потрібно багато сонця. Рослині буде зручно біля паркану, легка тінь може сповільнить ріст на кілька днів, але це не суттєво. Найкращий для цієї рослини грунт це чорнозем, легкий суглинок чи супісок. Якщо вибрана вами ділянка для посадки гладіолуса добре прогрівається, перекопувати її потрібно перед посадкою, якщо ні то за кілька днів. Висаджувати квіти потріно на відстані 10-20 сантиметрів один від одного, на глибину 5-15 сантиметрів. Глибина залежить від розміру цибулини, більшу потрібно вкопувати глибше, меншу ближче до поверхні. Для розтягування терміну цвітіння висаджуйте цибулини групами по 7-10 цибулин кожні 7 днів.

Коли з'являться перші 10 сантиметрів рослини над землею, потрібно замульчувати грядку шаром перегною товщиною на половину висоти рослини. Добриво захистить грунт від зневоднення та перегріву та при поливі дасть додаткове живлення. Поливати гладіолуси потрібно раз на тиждень вранці або ввечері, дуже рясно - по 10-12 літрів на метр квадратний. Найкраще лити воду в міжрякові борозни, щоб рідина не потрапляла на листя рослини. У спеку полив рекомендується збільшити до 3-4 поливів на тиждень, при похолодані навпаки. Високі сорти гладіолусів краще підв'язувати до кілочків коли з'являться бутони, для того щоб стебло не гнулось. Перецвівші квіти обережно зрізайте ножницями, щоб рослина не втрачала поживних речовин даремно. І останнє, проте не менш важливе, ділянку з гладіолусами потрібно прополювати 3-4 рази за сезон.

Гладіолуси живуть не один рік. Для того, щоб продовжити життя рослині, викопайте цибулини восени, очистіть та помістіть в сухе приміщення з температурою 5-10 градусів, весною повторіть посадку і знову отримаєте красиві квіти гладіолусів.

Якщо ви дочитали текст до кінця, отже ви дійсно зацікавлені в посадці гладіолусів. Компанія СонцеСад пропонує якісні цибулини гладіолусів різних сортів, також в СонцеСаді ви можете знайти саджанці плодово-ягідних рослин, троянд, цибулини квітів, насіння овочів.

Читати ще

Ольга Мехеда: "Любов моя - гладіолуси"