1. Монтажні роботи краще виконувати у теплу пору року.

Оптимальна температура повітря – від +5 до +30 °С. У цьому випадку процес полімеризації (застигання) проходить краще. Також існують і спеціальні зимові піни, але це тема для окремої статті.

2. Пам'ятайте, що працювати з піною треба обов'язково у рукавичках!

 

3. Необхідно ознайомитися з майбутнім об'єктом роботи.

Монтажну піну оптимально використовувати при заповненні щілин шириною від 1 до 8 см. Якщо розмір щілини більше, доречніше взяти дешевші матеріали (дерево, цегла, пластик, пінопласт), щоб «звузити» її. Якщо щілина менше 1 см, використовуйте герметики, шпаклівки і т.д. Після герметизації щілин між підлогою та стінами зріжте залишки піни.

4. Попередньо обробіть щілину водою.

Для цього цілком підійде звичайний розпилювач. Зволоження необхідне, оскільки на полімеризацію (застигання) монтажної піни впливає не лише температура навколишнього середовища, але і вологість повітря. Відповідно, ідеальними умовами для використання МП вважається температура +20 °С і вологість від 60 до 80%.

 

5. Необхідно добре струсити балон з монтажною піною.

Робити це треба як мінімум протягом хвилини. Це потрібно для того, щоб вміст балона став однорідною масою – адже МП складається з різних хімічних компонентів, які мають добре перемішатися.

Порядок роботи з монтажною піною

1. Знімаємо ковпачок, накручуємо трубочку на адаптер і перевертаємо балон догори дном. Саме в такому положенні він має перебувати протягом усього часу роботи. Газ, що витісняє монтажну піну, значно легше інших компонентів. Тому при положенні балона «догори дном» складові МП краще змішуються.

 

2. Тепер можна наносити піну. Заповнювати щілини рекомендується на одну третину їхньої глибини, оскільки МП збільшується в об'ємі у два-три рази. Якщо запінюються вертикальні щілини, починати роботу краще знизу і поступово йти вгору (у такому разі ще рідкій піні буде, на чому триматися).

 

3. Після цього треба збризнути піну водою (під впливом вологи процес спінювання й застигання відбувається швидше). Приблизно через 30 хвилин додайте ще трошки піни, якщо її не вистачає. Але не перестарайтеся: надлишки потім все одно доведеться зрізати, а це викинуті на вітер гроші. Якщо піни вийшло більше, ніж заплановано, акуратно зріжте зайве ножем.

4. Повне затвердіння піни має відбутися як мінімум через 8 годин.

5. Пам'ятайте, що монтажна піна руйнується під впливом ультрафіолету. Тому після висихання і видалення надлишків поверхню піни потрібно обробити. Для цієї мети підійде практично все, що не пропускає світло: шпаклівка, штукатурка, фарба, герметик, цемент і т.д.

 

І найважливіша деталь: монтажна піна, з якою ви працюєте, має бути якісною: еластичною, добре прилипати до поверхні (без патьоків), не давати велику усадку, не кришитися після застигання.

Ось, чому варто довіряти тільки надійним виробникам. Henkel – це виробництво монтажних пін № 1 у світі – пін, якість яких відповідає найвищим стандартам. Для контролю використовується власна лабораторія, яка дозволяє бути впевненими у тому, що Ceresit – стабільно краща піна. І, що дуже важливо – з найбільшим виходом піни. Це означає, що у випадках, коли зазвичай потрібно півтора-два балончики, достатньо буде одного від Ceresit.

Монтажна піна від Henkel – ваша впевненість у відмінному результаті. Вдалого ремонту!