Законами України від 19.09.2019 р. №115  щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податку на доходи фізичних осіб та №116-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» змінено порядок подання звітності про нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Ним передбачено щоквартальне подання звітності про нарахування єдиного внеску у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки та порядку, встановлені Податковим кодексом України.

Відповідно з 01 січня 2021 року звітні відомості з нарахування єдиного внеску повинні становити невід’ємну частину відповідної податкової звітності.

Детальніше Ви можете дізнатись в нашій статті!

Обов’язкові реквізити

Пунктом 48.3 ПКУ визначено перелік основних обов’язкових реквізитів, які повинна містити податкова декларація.

Особливості адміністрування податку на доходи фізичних осіб, військового збору, єдиного внеску, до основних реквізитів, обов’язкових до заповнення для всіх типів Розрахунку, віднесено інформацію, що міститься в рядках з 01 по 05 (крім рядків 033 – 035, які заповнюються виключно у випадках, визначених пунктом 1 розділу ІІІ Порядку) та інформацію про додатки, їх кількість, що визначені в рядку 06 цього Розрахунку.

Також на останній сторінці проставляється дата подання Розрахунку платником єдиного внеску, підписи, дані про підписантів та печатка (за наявності). Відповідні обов’язкові реквізити є також обов’язковими до заповнення за їх наявності у додатках до Розрахунку.

Порядок виправлення помилок

Ви можете ввести коригування та виправити помилки допущену в попередніх звітних періодах, здійснити донарахування або зменшення єдиного внеску. Під час коригування сумових показників, платник також має право для застосування типів нарахувань 2 та 3.

Щоб виправити один помилковий рядок з поданої інформації потрібно повторити всі графи такого рядка та у відповідній графі додатків указати «1» – на виключення рядка.

Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи та у відповідній графі додатків указати «0» – на введення рядка.

Отже, для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно спочатку заповнити рядок, який підлягає виключенню (Ознака – «1») так, щоб він повністю повторював запис із Розрахунку, в якому допущено помилку, та після цього заповнити рядок, який підлягає включенню (Ознака – «0»), щодо тієї самої застрахованої особи, в якому будуть зазначені виправлені реквізити (РНОКПП, ПІБ тощо), а сумові показники залишаються незмінними.

Виникли питання щодо подачі єдиної звітності? Звертайтесь за консультацією бухгалтера до наших фахівців!