Мінфін нарешті затвердив Положення про форму та зміст структури власності. Подавати відомості щодо бенефіціарів слід після набрання чинності наказу (через місяць з дня його офіційного опублікування). Наказ №163 опублікований в "Урядовому кур'єрі" від 11.06.2021 року, тобто кампанія з оновлення інформації про власників в ЄДР почнеться 11 липня.

Структура власності є офіційним документом, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи має в обов'язковому порядку надаватись державному реєстратору.

Структура власності готується в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами.

Якщо такі відомості чітко не відслідковуються за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, до схематичного зображення необхідно також додати офіційні документи, що підтверджують можливість здійснювати такий вирішальний вплив.

Коли подавати відомості?

Наказ №163 набирає чинності через місяць з дня опублікування. Тому він почне діяти із 11.07.2021 року. Тобто старт кампанії з оновлення інформації про власників в ЄДР почнеться з 11 липня, на все відведено 3 місяці.

Форма для подання інформації

Подати інформацію про бенефіціарів можна трьома способами:

  1. в електронній формі;
  2. у паперовій формі поштовим відправленням (справжність підпису заявника на реєстраційній заяві засвідчується нотаріально);
  3. у паперовій формі особисто (через ЦНПАи або суб'єкта держреєстрації) або через представника/підписанта за ЄДР.

Що потрібно буде зробити та які документи подати?

1. Заповнити та подати Заяву щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника форму №6.

2. Скласти у довільній формі схематичне зображення структури власності, яка разом із заявою форми №6 подається держреєстратору.

В такій схемі слід зазначити:

  • всіх осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність ЮО. Тобто слід вказувати всіх осіб, незалежно від частки у статутному капіталі. При цьому нагадаємо, що до КВБ Закон №361 відносить лише фізосіб, які володіють часткою у розмірі не менше 25% статутного (складеного) капіталу або прав голосу ЮО;
  • розмір часток (відсоток корпоративних прав), що належить кожному учаснику (засновнику) фізичниій чи юридичній особі;
  • громадянин України чи іноземець, ПІД, ІПН та дату народження;
  • всіх осіб, які мають право власності у статутному капіталі (прямо чи опосередковано мають вплив на юридичну особу). Йдеться про всіх засновників, які мають частку у статутному капіталу чи відсоток права голосу в ЮО - як фізичних, так і юридичних осіб;
  • опис здійснення вирішального впливу КБВ на діяльність юрособи у вигляді позначення ПВВ чи НВВ (прямий чи непрямий вирішальний вплив). Це не стосується фізосіб, які мають відсоток у СК чи праві голосу менше за 25%. При цьому ПВВ мають лише безпосередні фізособи - учасники (засновники) юрособи. Всі інші фізособи, які володіють відсотком у СК чи праві голосу юрособи через інших створених ними юросіб (резидентів чи нерезидентів України), вважаються такими, що мають НВВ.

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.