Покриття нітридом титану застосовують при виготовленні  куполів церкви, сходів, металевих дахів, зубних протезів, посуду. Також застосовують при оформленні ресторанів, банків, концертних залів.

Нітрид-титану - це хімічна речовина, яка не піддається корозії, має гарні декоративні особливості і застосовується практично у всіх областях, починаючи з стоматології і закінчуючи авіабудуванням. Основа цього листа - нержавіюча сталь, на поверхню якої наносять спеціальне полірування, яке надає виробу дзеркальності. Нітрид-титану коштує набагато дешевше золота, але набагато довговічніші.

Застосовується як жароміцний матеріал, зокрема, з нього роблять тиглі для плавлення металів у безкисневій атмосфері. У металургії ця сполука зустрічається у вигляді відносно великих (одиниці і десятки мікрон) неметалевих включень у сталях, легованих титаном. Такі включення мають на шліфах, як правило, форму квадратів і прямокутників, їх легко ідентифікувати методом металографічного аналізу. Такі великі частинки нітриду титану, які утворюються з розплаву, призводять до погіршення якості литого металу.

Нітрид титану використовується для створення зносостійких покриттів металорізального інструменту, також для зубних протезів жовтого «під золото» кольору. Використовується в мікроелектроніці як дифузійний бар'єр спільно з мідною металізацією тощо.

Також нітрид титану застосовується у ролі зносостійкого декоративного покриття. Вироби, покриті ним, по зовнішньому вигляді схожі на золото і можуть мати різні відтінки, залежно від співвідношення металу і азоту у сполуці. Нанесення покриття з нітриду титану проводиться у спеціальних камерах термодифузійним методом. При високій температурі титан і азот реагують з металом поверхневого шару виробу, що покривається і дифундують у саму структуру металу.

Покриття нітридом  титану отримало широке застосування для внутрішнього і зовнішнього декоративного оформлення будівель, в архітектурі, в зовнішньому рекламному виробництві, для заміни золота на різних виробах церковного і світського призначення, а також для виробів широкого вжитку та біжутерії. Нержавіючий лист, покритий нітридом титану- ідеальний покрівельний матеріал при виготовленні куполів храмів, при покритті дахів котеджів.

Науково-виробнича фірма "Покров" виконує вакуумне напилення нітриду титану на вироби з нержавіючої сталі на якісному обладнанні та гарантує атмосферостійкість покриття нітриду титану протягом 50 років. ТОВ "НВФ "Покров" також пропонує виготовлення куполів, виготовлення хрестів та інших виробів для оздоблення цивільних і культових споруд.