Захисне заземлення – це електричне з'єднання обладнання з землею. Призначення захисного заземлення – усунення загрози ураження електричним струмом при контакті з об'єктом, який знаходиться під напругою. Принцип його роботи полягає у зменшенні потенціалу електрообладнання. Таким чином, об'єкт, до якого торкається людина, знаходиться під значно меншою напругою. Глибинне заземлення купити варто в компанії "ВІКОРТ".

Найчастіше захисне заземлення встановлюється для захисту працівників у разі виникнення короткого замикання. У тому випадку, якщо фазний провідник від'єднується і торкається до металевого шасі установки, сам корпус виявляється під напругою струму. Коректно створене захисне заземлення утворює спеціальну електричну ланцюг, яка відрізняється низьким опором. І спеціально створений шлях стає більш безпечним для оточуючих користувачів, так як після випадкового дотику до корпусу пристрою не піде удар електричним струмом. Створення захисного заземлення дозволяє виконувати відразу кілька корисних функцій.

Заземленню не підлягають корпуси електрообладнання, апаратів та електромонтажних конструкцій, встановлені на заземлених металевих конструкціях, розподільних пристроях, в щитах, шафах, на станинах верстатів, машин і механізмів, за умови надійного електричного контакту з заземленою основою, арматура ізоляторів всіх типів, відтяжки, кронштейни та освітлювальна арматура при встановленні їх на дерев'яних опорах повітряних ліній електропередач або на дерев'яних конструкціях відкритих підстанцій.

Розглянемо на прикладі роботу захисного заземлюючого пристрою. Наприклад, при пошкодженні ізоляції електричного кабелю корпус електроприладу може опинитися під напругою, тому захисне заземлення покликане захистити нас від ураження струмом у подібних випадках. Припустимо, порушилась ізоляція одного з проводів масляного обігрівача. На його корпусі з'явилася напруга і через людину, яка доторкнулась до обігрівача, «потече» електричний струм. Підвищену небезпеку становлять також електроплити, пральні машини, бойлери, електрочайники, праски та подібні електроприлади, тому що мають струмопровідний металевий корпус та контактують з водою.

Електричний опір є основною характеристикою захисту від струму та повинен бути невеликим. Конструкція заземлення повинна зберігати невелику величину опору тривалий час незалежно від сезону, що слід врахувати при його проектуванні, а також бути захищеною від корозії. На сьогоднішній день при влаштуванні заземлювачів застосовують, в основному, вертикальні заземлюючі електроди.

Компанія "ВІКОРТ" гарантує якісне виконання замовлення. Запрошуємо стати нашим клієнтом!