Ця стаття присвячена введеному в дію Закону України №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Зокрема питанням: як та яким чином «легалізувати» власні заощадження, як не сплатити зайві гроші при поданні одноразової (спеціальної) добровільної декларації до податкової служби.

Про що йде мова?

Держава пропонує кожному громадянину добровільно надати до податкової служби одноразову (спеціальну) добровільну декларацію, в якій показати нерухомість, рухоме майно, цінні папери, інші заощадження та заплатити з них податки. Декларація подається добровільно, вона не є обов'язком. Хто може не подавати декларацію: громадянин України, у якого квартира менше ніж 120 кв.м., будинок менше ніж 240 кв.м., легковий автомобіль з робочим об'ємом циліндрів двигуна до 3 тисячі куб. см. та/або середньоринковою вартістю до 400 тис. грн. грошові кошти та інші активи вартістю не перевищує 400 тис грн.

Кошти чи інші активи в іноземній валюті перераховуються за курсом НБУ на день подання декларації. Крім того, готівкові кошти, що не внесені на рахунок у банку, задекларувати неможливо.

Якщо ваші статки більші ніж зазначені вище, але ви можете підтвердити джерело виникнення коштів на їх придбання, то не турбуйтеся. Якщо ні, то слід уже сьогодні знайти вихід з ситуації.

Що можливо зробити: потрібно роздробити статки

Яким чином, звертайтесь до нас за консультацією, кожен випадок слід розглядати окремо. Можливо вам для цього потрібен буде нотаріус, однак витрати на нотаріуса значно нижчі ніж сплата від 5% до 11,5% від заощаджень. Як кажуть, кладіть яйця в різні корзини. Звертаємо увагу, що важлива лише дата декларування. А щодо кешу, то його слід перевести у нерухомість з урахуванням максимальної площі. Якщо у вас є дорогі авто, можливо їх слід на деякий час продати, а потім придбати нове авто з урахуванням різних схем придбання… 

Отже, будьте пильні, рахуйте заощадження вже сьогодні. Звертайтесь з питаннями, які виникають. Наші спеціалісти вже сьогодні мають деякі пропозиції щодо можливості оптимізувати сплату зайвих податків. Можливо, вам потрібно насамперед дізнатися, які саме зміни у законодавстві відбулися у 2021р, щоб мати можливість пристосовуватись до змін у законодавстві.

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.