Відомо, що фарбування не тільки захищає конструкції і поверхні, але і покращує їх зовнішній вигляд. На сучасному ринку лакофарбових покриттів є широкий вибір виробів, і це має і свій мінус. Справа в тому, що серед такого розмаїття дуже складно вибрати потрібний варіант. Сьогодні ми розповімо вам про особливості алікідних емалей або чому варто купити алкідні емалі!

Алкідні емалі виготовляються на основі лаку алкіду і різних розчинників з наповнювачем. Крім цього в їх склад входять фарбувальні пігменти, що додають покриттю певний колір. Іноді виробник може включати в комбінацію різноманітні добавки, наприклад, антисептики, що захищають фарбу від цвілі і грибкових уражень. Основним розчинником алкідних емалей є уайт-спірит. До речі, саме його і потрібно використовувати в тому, випадку, якщо фарба загусла. А в якості наповнювачів зазвичай виступають пісок, гранітна або мармурова крихта і інші матеріали, що володіють тими ж властивостями. Не варто плутати наповнювачі для лакофарбових покриттів з традиційними піском і крихтою - їх помел значно дрібніший і за своєю структурою більш схожий на муку.

Найголовнішій компонент алкідніх емалей - алкідній лак, він буває двох відів: пентафталевий и гліфталевий. Найчастіше при виробництві фарб використовується пентафталевий лак, який представляє собою густий розчин смоли в розчинники з додаванням рослинних масел, каніфолі и гліцеріну. Готовий лак пізніше змішується з розчинником, утворюючи алкидну емаль.

Алкідні фарби і лаки замінили масляні, однак покриття з них відрізняється меншою еластичністю. Для того, щоб виправити цей недолік, до складу алкідних сумішей додаються натуральні масла.

Головна відмінність алкідної фарби від акрилової полягає в основі, яка і визначає її хімічні властивості.

Пам'ятайте, що для даних складів не можна використовувати для розведення все, що завгодно. Кольори фарби залишаються яскравими тільки при використанні певних розріджувачів, які рекомендовані виробником. Тому перед використанням уважно прочитайте інформацію, зазначену на упаковці.

Залежно від класифікації алкідні емалі мають різні властивості, способи і області застосування. Кожна марка має свій буквено-циферний код, який дозволяє визначити приналежність емалі до тієї чи іншої категорії.

Київський лакофарбовий завод «МАКРОФАРБ» є виробником ЛКМ з 2007 року, пропонує термостійкі, алкідні, епоксидні, акрилові, хімстійкі емалі, грунтівки, термостійкі, електроізоляційні лаки, а також розчинники. Компанія "Макрофарб" - це яскраве різноманіття лакофарбової продукції, яка паралельно із сервісом обслуговування  робить нас унікальними учасниками ринку продажу лаків, фарб, супровідних матеріалів для будівництва.