Від мрії до реальності. 

Мрієте створити власний оазис для відпочинку, споглядання життя красивої риби, а також невимушеної домашньої риболовлі? Ми розповімо, як втілити Вашу мрію в реальність, адже це можливо. Компанія «Форелька» не перший рік займається розведенням форелі і співпрацює з клієнтами різних категорій споживачів, серед яких і поціновувачі вирощування форелі в домашніх господарствах. Райдужна форель в штучних водоймах, у більшості випадків, служить прикрасою, адже не може за таких умов розмножуватись природним чином. Під блиском сонячних променів вона виглядає надзвичайно красиво. Однак навіть той факт, що штучний ставок не є сприятливим середовищем для розмноження форелі не має Вас засмучувати, адже мальок форелі купити за доступною ціною можна у досвідченого та професійного постачальника, а саме «Форелька». Тому в даній статті ми познайомимо Вас з основними принципами та правилами успішного облаштування домашнього ставка, для того, щоб Ваша мрія стала дійсністю.

Облаштовуємо ставок

Приступаючи до процесу створення власної водойми, в першу чергу потрібно визначитись з місцем розташування ставка. Візьміть до уваги, що ставок повинен розташовуватись на піднесенні, щоб у нього не стікала дощова та замулена вода з ділянки,  Бажано, щоб частина ставка в денний час знаходилась в тіні, а друга була під сонячними променями. Таке розташування дозволить форелі більш комфортно себе почувати. Також не забувайте, що риба не полюбляє шум, розмістіть ставок в найбільш усамітненому місці. Ставок варто розташовувати подалі від кущів та дерев, так як опале листя неестетично виглядає на водоймі, окрім того вода спричинить підгнивання коріння рослин, що неодмінно негативно відзначиться як на ставку так і на прилеглій території. Уникайте місцевості з кам’янистим ґрунтом та землі з великою часткою глини, адже це ускладнить процес облаштування ставка Вашої мрії.


В залежності від того, чи вже присутні природні умови на вашій ділянці, чи їх потрібно створювати з нуля, майбутній ставок буде відноситись до одного з наступних видів:

  • Земляний варіант ставка передбачає викопування відповідної території з якнайкращим ущільненням бокових стінок. Проте варто зауважити, що з часом вода піде в землю, і об’єм ставка потрібно буде поновлювати.
  • Герметизований плівкою ставок, просто створити, адже основою є плівка ПВХ, чи будь яка інша плівка відповідних характеристик. На ринку представлені як вітчизняні так і зарубіжні виробники такої плівки. Однак варто пам’ятати про недовговічність даного матеріалу, приблизно за 10 років доведеться проводити осушування ставка і змінювати плівку на нову.
  • Бетонований ставок, який водночас є герметичним та надзвичайно практичним варіантом. Такий вид ставка потребує значних затрат коштів та зусиль, однак окуповується своєю довговічністю. При створенні бетонованого ставка, дно спочатку застеляється плівкою, після чого заливається бетон з використанням арматури.

Неодмінним атрибутом ставка, де гарно себе буде почувати мальок форелі, а в майбутньому і доросла райдужна форель є течія, яка забезпечить обмін теплої та прохолодної води. Таким чином вода, що застоялася, насититься киснем, а сам ставок очиститься від корму і продуктів життєдіяльності форелі.

Задійте фантазію при виборі форми ставка, на даний момент окрім овальних і круглих, можливе облаштування каплевидних, багаторівневих навіть з водоспадами та фонтанами.

Коли ж ставок викопано, в залежності від виду його облаштовують обладнанням для підтримання життєдіяльності риби. Дно встеляють камінням так, щоб воно щільно прилягало одне до одного і максимально закрило плівку на дні.

Як Вам відомо, кисень, який життєво необхідний мешканцям водойм, в нашому випадку форелі, потрапляє в ставок від водних рослин. Тут Ви теж можете проявити фантазію у виборі рослин, якими заселите ставок. Однак, варто пам’ятати про особливості кожного виду рослин та їхньої сумісності.

Вода, якою ми наповнимо ставок повинна неодмінно відповідати специфічним нормам для форелі. Компанія «Форелька» на власному досвіді знає, на скільки важливо дотримуватись встановлених параметрів для максимально вдалого результату.

Отже зверніть Вашу увагу на величину показників кисню, концентрації іонів у воді, вуглекислоти, аміаку, жорсткості води, нітратів та хлору. І хоч звучить це все дуже серйозно, однак досягнути оптимального середовища можливо за допомогою відповідних засобів, придбаних у спеціалізованих магазинах. Тому перед тим як у ставку оселиться мальок форелі варто здати на аналіз зразки води, щоб бути повністю готовим до наступного етапу реалізації мрії про ставок.

Ставок Вашої мрії готовий! 

Не поспішайте, нехай Ваш ставок стане унікальною екосистемою, цього варто очікувати місяць. Після чого можна запускати форель. Неодмінно скористайтесь послугами нашого підприємства, адже мальок форелі купити варто саме тут. У нас Ви знайдете мальків різного розміру але неодмінно найвищої якості для Вашого ставка. Перевагою штучної водойми є те, що райдужна форель легко знайде собі засоби для харчування і вам не потрібно буде за це перейматись, звісно підкормлювати її можна, якщо ви вважатимете це за потрібне.


За п’ять років у вас виросте красива риба, яка милуватиме не лише око, але і потішить гостей за святковим столом.

А ми нагадаємо Вам основні правила, про які не варто забувати в процесі догляду за Вашим новим ставком:

  • Не забувайте проводити аналіз води, контроль температури, очищення ставка. Слідкуйте за ставком, не варто пускати на самоплив розведення форелі.
  • Облаштувавши ставок, не економте на об’ємах води,
  • Неодмінно подбайте про зимівлю риби, цього можна досягнути на етапі створення ставка, розрахувавши відповідну глибину.
  • Забуваючи про тендітність форелі і економлячи на устаткуванні, ми збільшуємо ризик негативних процесів у ставку та зниження результативності нашої діяльності.
  • Для того щоб уникнути неприємних «сюрпризів» під час співпраці з недобросовісними продавцями. Тому щоб мальок форелі купити звертайтесь до “Форелька”

Надіємось наші поради допоможуть Вам облаштувати власний ставок для райдужної форелі.