Найбільше користуються попитом у легкій промисловості блістерні упаковки, та цікавим є сам процес виготовлення блістерів та пластмасових упаковок, які приймають свою форму за допомогою термофомування.
Термоформуванням називають процес нагрівання термопластичного листа до стану розм`якшення або розтягування, та утримання його на місці в такому ж положенні до повного охолодження і затвердіння в потрібній нам формі.
Термопластичный лист  затискають в певному пристрої та нагрівають в печі, при цьому використовують променеве тепло або конвенцію до тих пір, доки лист не стане м'яким.
Далі лист утримують горизонтально над формою і він пресується поверх форми використовуючи вакуумний тиск повітря або механічні сили.
Розм'якшений лист повинен відповідати тій формі яка вам потрібна і утримуватись на місці до повного охолодження. Матеріал, який є надлишковим, обережно обрізається, а деталь звільняється. Залишковий матеріал може заново піддаватись переробці в термопластичні листи.

Є різні види формування термопластичного листа, які включають в себе такі типи як:

Вакуумне формування. Це коли між порожниною форми і термопластичного листа утворюється вакуум. Тиск вакууму допомагає створити задану форму  та модель упаковки.
Наступний тип - це формування тиском. На відміну від вакууму тут тиск подається на задню частину листа, для того щоб закріпити його на прес-формі. Такий метод допомагає створювати більш товсті листи та формувати тонкі деталі та кути.
Також можливе механічне формування. Термопластичний лист механічно вставляється в форму або навколо неї, і спеціальний пристрій виштовхує його в порожнину і таким чином ми отримуємо бажану форму. Ці всі типи відображають тільки приблизний діапазон можливостей термоформування і виготовлення, які повинні розглядатись тільки як рекомендаціі. Фактичні можливості виготовлення потрібно дізнаватись і виробника в залежності від їх обладнання та матеріалів.  

Які нагрівальні елементи використовуються для термічного формування пластику? 

В якості нагрівачів для формувального обладнання часто використовують елементи безконтактного прогріву такі як:

  • Повітряні трубчасті нагрівачі, які мають властивість нерівномірного прогріву, тому це може призвести до недогріву або перегріву листа пластика.
  • Керамічні випромінювачі, які використовуються в процесах виробництвах з перервою у роботі.
  • Кварцові інфрачервоні нагрівачі, використовуються у постійному непрервному виробництві формування пластику.

Перш ніж спроектувати обладнання для формування варто порадитися зі спеціалістами, аби знайти безпомилково те, що потрібно.
Заздалегідь обираючи пластикові упаковки для продуктів варто також переконатись у всіх деталях виготовлення та безпечності матеріалів. 
Отже, ми бачимо, що саме шляхом термоформування відбувається процес виготовлення блістерів та упаковки самої незвичайної форми і високої категорії складності.