Термоформуванням називають процес нагрівання термопластичного листа до стану розм`якшення або розтягування, та утримання його на місці в такому ж положенні до повного охолодження і затвердіння в потрібній нам формі.

Термопластичный лист  затискають в певному пристрої та нагрівають в печі, при цьому використовують променеве тепло або конвенцію до тих пір доки лист не стане м'яким.

Далі лист утримують горизонтально над формою і він пресується поверх форми використовуючи вакуумний тиск повітря або механічні сили.

Розм'якшений лист повинен відповідати тій формі яка вам потрібна і утримуватись на місці до повного охолодження. Матеріал, який є надлишковим обережно обрізається, а деталь звільняється. Залишковий матеріал може заново піддаватись переробці в термопластичні листи.


Є різні види формування термопластичного листа, які включають в себе такі типи як:

 

Вакуумне формування. Це коли між порожниною форми і термопластичного листа утворюється вакуум. Тиск вакууму допомагає створити задану форму  та модель упаковки.

Наступний тип - це формування тиском.На відміну від вакууму тут тиск подається на задню частину листа, для того щоб закріпити його на прес-формі. Такий метод допомагає створювати більш товсті листи та формувати тонкі деталі та кути.

 


Також можливе механічне формування. Термопластичний лист механічно вставляється в форму або навколо неї, і і спеціальний пристрій виштовхує його в порожнину і таким чином ми отримуємо бажану форму. 

Ці всі типи відображають тільки приблизний діапазон можливостей термоформування і виготовлення, які повинні розглядатись тільки чк рекомендаціі. 

Фактичн можливості виготовлення потрібно дізнаватись і виробника в залежності від їх обладнання та матеріалів. 

Які нагрівальні елементи використовуються для термічного формування пластику?

І якості нагрівачів для формувального обладнання часто використовують елементи безконтактного прогріву такі як:

-Повітряні трубчасті нагрівачі, які мають властивість нерівномірного прогріву, тому це може призвести до недогріву або перегріву листа пластика.

-Керамічні випромінювачі, які використовуються в процесах виробництвах з перервою у роботі.

-Кварцові інфрачервоні нагрівачі, використовуються у постійному непрерывному виробництві формування пластику.

Перш ніж спроектувати обладнання для формування варто порадитися зі спеціалістами, аби знайти безпомилково те, що потрібно.

Заздалегідь обираючи пластикові упаковки для продуктів варто також переконатись у всіх деталях виготовлення та безпечності матеріалів.