Реєстрація фізичної особи-підприємця нині не складна і відбувається у доволі стислі терміни. Найшвидший спосіб відкриття ФОП – зареєструватися через портал або додаток Дія і вже за кілька днів ви можете розпочинати успішно розвивати власну справу. Втім, до початку процедури реєстрації вам необхідно визначитися зі системою оподаткування, інакше автоматично потрапите на загальну систему оподаткування. Аби вдало обрати групу єдиного податку і не потрапити в обтяжливі фінансові умови та уникнути непорозумінь з податковою, потрібно знати чим відрізняються ФОП 1–4 груп податку

ФОП 1-ї групи здійснюють роздрібну торгівлю на ринках і надають побутові послуги населенню. Вони не використовують найману працю, а їхній річний дохід не повинен перевищувати 1 мільйона гривень. 

ФОП 2-ї групи надають побутові послуги населенню та платникам єдиного податку, можуть займатися виробництвом і продажем товарів чи вести діяльність у сфері ресторанного господарства (існуючі обмеження перераховані у пункті 291.4 Податкового кодексу України). Їхній річний дохід не повинен перевищувати 5 мільйонів гривень, а кількість найманих працівників не перевищувати 10 осіб.

Фізичним особам-підприємцям 1-ї і 2-ї груп важливо знати, що вони сплачуватимуть максимальний розмір ставки єдиного податку при здійсненні кількох видів господарської діяльності або їх діяльність вестиметься на території більш як однієї територіальної громади (сільської, селищної, міської ради). Також законотворці передбачили: при перевищенні ліміту доходів вони зобов'язані перейти до наступної групи єдиного податку або на загальну систему оподаткування.

 ФОП 3-ї групи не мають обмежень видів діяльності, крім передбачених спрощеною системою оподаткування. Можуть використовувати працю необмеженої кількості працівників, а річний дохід не повинен перевищувати 7 мільйонів гривень. Фізичні-особи підприємці даної групи можуть бути платниками ПДВ і сплачувати 3% єдиного податку, або не бути ними і сплачувати 5% єдиного податку.

 ФОП 4-ї групи – це сільськогосподарські товаровиробники, які ведуть діяльність у межах фермерського господарства до складу якого можуть входити члени сім'ї без використання найманої праці. 

Відкриття ФОП потребує не просто зваженого рішення, але й юридичної і бухгалтерської грамотності для його реалізації. Адже правильно запущена процедура реєстрації фізичної особи-підприємця не допустить зайвих фінансових витрат чи бюрократизму, а отже сприятиме якнайшвидшому старту власної справи.

 У цьому допоможуть у Центрі Бухгалтерських послуг "Сальдо". Фахівці проконсультують у виборі групи єдиного податку, підберуть КВЕДи та податкової звітності.