Розглянемо основні факти про бухгалтерський облік в IT-компаніях . Бізнес у сфері інформаційних технологій дуже прибутковий та актуальний. Але виникають певні питання стосовно не тільки відкриття ІТ-компанії, а й провадження господарської діяльності, зокрема, в організації бухгалтерського обліку.

Насамперед треба обрати систему оподаткування. На сьогодні в Україні їх існує дві: спрощена і загальна. Спрощена система оподаткування включає чотири групи. Для ІТ-сфери доцільно розглядати другу та третю групи єдиного податку. Вони різняться між собою кількістю найманих працівників, сумою річного доходу та ставкою податку. Яку саме групу обрати – залежить від потреб та цілей компанії. Хоча найоптимальнішим варіантом є вибір третьої групи ЄП.

Щоб зменшити витрати, можна застосувати законні схеми оптимізації оподаткування IT-компаній в рамках діючого податкового законодавства України. Потрібно врахувати два базові елементи - спосіб працевлаштування працівників та пільги з ПДВ.
Стосовно способів оптимізації працевлаштування працівників, то їх існує чотири:
1. оформлення працівників як ФОПів та укладення з ними договори підряду, в якому обумовлені терміни, винагорода та інші додаткові умови;
2. аутстафінг - це виведення працівників за межі компанії через компанію-провайдера. В такому разі укладається договір з провайдером, який бере персонал у штат, а потім віддає його в оренду замовнику;
3. працевлаштування за трудовими договорами згідно КзпП;
4. змішане працевлаштування: наприклад, топменеджери та ключові фахівці - за трудовими договорами, решта - ФОПи.

Є свої особливості бухгалтерського обліку та оподаткування IT-компаній. Наприклад, деякі операції з розроблення і продажу програмного забезпечення не підлягають сплаті ПДВ. Тому тут потрібно правильно класифікувати послуги постачання або готове програмне забезпечення. Або, якщо говорити про надання послуг іноземним ІТ-компаніям, то такий вид робіт не є об'єктом оподаткування в Україні, що дасть можливість зекономити. Для розрахунків з іноземними контрагентами складають інвойс. Це своєрідний рахунок-фактура, виписаний на ім'я іноземного замовника. Факт оплати замовником за інвойсом, означає факт прийняття виконаних робіт або послуг.

Отже, бухгалтерський облік в IT-компаніях має ряд специфічних ознак, що безпосередньо впливає на успішність провадження господарської діяльності. До кожного об'єкту обліку в ІТ-сфері – програма, алгоритм, дизайн, послуга, супровід, консультація, тестування тощо – потрібний окремий підхід.

Якщо вам необхідна професійна допомога у веденні бухгалтерського обліку, то звертайтесь до нас!
Центр Бухгалтерських Послуг "Сальдо" - надійний аутсорсинг бухгалтерії для IT-компаній!