ПРРО є програмним реєстратором розрахункових операцій, який офіційно дозволений до застосування в Україні з 01.08.2020 року. Це програма (додаток), встановлена на комп'ютері, смартфоні, планшеті, виконує функції фіскального апарату з реєстрації фіскальних чеків безпосередньо на сайті Державної податкової служби України.

Різницю між класичним та програмним РРО можна побачити на прикладі касового місця у громадському харчуванні (кафе, барі, ресторані). Проте принципи - ті ж для підприємств, які займаються іншими видами торгівлі.

Що вибрати: РРО чи ПРРО у разі позбавлення ФОП РРО-імунітету?

У цій ситуації немає примусу: можна вибрати як стандартний РРО, і більш прогресивний ПРРО. Однак для Інтернет-розрахунків добре себе зарекомендував програмний реєстратор розрахункових операцій, як більш практичне та зручне рішення. Проте класичний апаратний варіант характеризується стабільнішою роботою.

Як зареєструвати ПРРО?

Попередньо перевірте, чи надали ви дані про склад, офіс, транспортний засіб, квартиру у формі №20-ОПП. Якщо так, то зайдіть до Електронного кабінету та подайте форму №1-ПРРО. Після чого потрібно дочекатися другої квитанції, в якій буде вказано реєстраційний номер вашого ПРРО.

Для більш детального порівняння рекомендуємо переглянути нашу таблицю с основними критеріями вибору ПРРО!

Апаратний РРО вже є. Чи можна придбати ще й ПРРО?

Так можна. Застосовуйте ПРРО разом із апаратним реєстратором або зніміть з реєстрації останній та зареєструйте програмний РРО. За бажання фізична особа-підприємець має право перейти з РРО на ПРРО.

Єдиноподатник продає товар в Інтернеті. На його сайті є кнопка "Сплатити". Чи знадобиться йому РРО чи ПРРО, якщо він втратить РРО-імунітет?

Так, обов'язково знадобиться. У цій думці сходяться і податківці, і судді. Тому, якщо укладено договір Інтернет-еквайрингу про прийом платежів з карток покупців (наприклад, через Fondy, LiqPay, Portmone, Wayforpay тощо), слід бути дуже уважними, щоб не пропустити скасування РРО-імунітету.

Товар оплачений покупцем онлайн. Як зрозуміти, користувався він карткою чи ні?

На сьогоднішній день немає інструмента, що дозволяє однозначно зрозуміти, звідки зайшов платіж покупця, з використанням картки чи без. Можна орієнтуватися на виписку банку та подивитися, який рахунок зазначений у ній. Якщо ні банк, ні продавець що неспроможні зрозуміти, звідки зайшов платіж, то фіскали тим більше немає про це уявлення. А тому не зможуть довести те, що покупець використав картку під час розрахунку.

Але тут є підводне каміння. Податківці заявили: якщо підприємець не може ідентифікувати спосіб оплати, виникає необхідність проведення операції через РРО чи ПРРО про всяк випадок. При цьому чек формується з формою оплати «Безготівка» (попри те, що вірніше було б вказати «Електронний платіжний засіб»)

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.