Оксфорд – досить популярна синтетична тканина, яку використовують для пошиття сумок і рюкзаків, верхнього та робочого одягу, спорядження для спорту та туризму, а також застосовують у меблевій та будівельній промисловості. Особлива відмінність тканини оксфорд – спеціальний спосіб переплетення ниток, який називають рогожка (або панамське плетіння). В результаті плетіння виходить полотно, текстура якого складається з опуклих квадратів, розміщених в шахматному порядку. Зворотню поверхню матеріалу оксфорд покривають поліуретаном або полівінілхлоридом, що забезпечує додаткову щільність виробів.

Склад тканини Оксфорд
Спочатку тканину оксфорд використовували для виробництва міцних чоловічих сорочок. З часом кардинально змінився її склад, щільність та значно розширився спектр використання. Незмінним залишилося лише плетіння, завдяки якому тканина є міцною, надійною та зносостійкою.
Перша тканина оксфорд виготовлялася з стовідсоткової бавовни, а вже до кінця ХХ століття в склад тканини стали додавати синтетичні волокна, такі як нейлон і поліамід. Завдяки цьому матеріал здобув нові фізико-технічні характеристики, що розширило сферу його використання. 
Ще пізніше тканину почали удосконалювати, обробляючи різними хімічними сполуками, внаслідок цього вона набула нових позитивних властивостей, таких як гігроскопічність, висока зносостійкість, стійкість до ультрафіолету тощо. Сьогодні матеріал є повністю сиснтетичним. Найбільш поширені на ринку полієстерові тканини Оксфорд.

Характеристики
Тканина, яка складається з полієстеровіх ниток, відрізняється високою міцністю та зносостійкістю. Дуже важливим є водовідштовхувальне покриття, яке надає тканині додаткових властивостей.
Покриття з полівінілхлориду (PVC) робить тканину більш щільною та має кращі водовідштовхуючі властивості, ніж поліуретан. При цьому матеріал з PVC є жорсткішим, займає більше місця та гірше згортається.
Покриття з поліуретану (PU) еластичніше за PVC та краще переносить мінусову температуру. Крім того, тканина з поуліретановим покриттям володіє гарними водовідштовхувальними властивостями, вона ще краще згинається та не втрачає своїх властивостей в місцях згину.

Маркування
Маркують тканину оксфорд літерою D, щільність цієї тканини варіюється від 150 (найменша щільність) до 1800 (найщільніша). Від щільності напряму залежить і вага матеріалу - чим вища щільність, тим важча тканини. Через це полотно з щільністю 1000-1800 не використовують для виготовлення одягу. Натомість менш щільна тканина може використовуватися у виготовленні верхньго одягу, тому її забарвлення є доволі різноманітним та привабливим, а тканини з більшою щільністю зустрічаються в обмеженому спектрі кольорів.

Область використання
В залежності від щільності змінюється область використання матеріалу:
150 D - тканину даної щільності використовують для виготовлення одягу: легких вітровок, курток, штанів, робочих комбінезонів та невеликих чохлів.
210-240 D - ця тканина є більш щільною та використовується у виробництві: туристичних аксесуарів, форми для працівників силових структур, одягу для рибалки та мисливства, рюкзаків, жилетів, легкого взуття та водонепроникних плащів.
300-420 D - з цієї тканини виготовляють рюкзаки, сумки, технічний одяг, намети, чохли, а також туристичне, мисливське та риболовне приладдя.
600 D - використовується в виробництві сумок і рюкзаків, тентів для торгових та виставкових палаток, столів, стільців, туристичного приладдя.
1000-1800 D - тканину з такою високою щільність використовують для пошиття чохлів для великих та важких предметів, тентів для автомобілів, торгівельних палаток.

Де купити тканину оксфорд?
На сайті інтернет-магазину Швацький світ Stabitex ви можете купити тканину оксфорд оптом великим та дрібним. У нас доступні ціни та швидке оформлення замовлень.
Якщо вам важко визначитися з вибором самостійно, тоді телефонуйте нашим консультантам і вони допоможуть з вибором!