Що може бути краще за варену молоду картопля? Тому молода картопля є не лише дуже смачною, але і дуже затребуваною. З цієї причини більшість фермерів та городників звертають велику увагу на ранні та ультраранні сорти насіннєвої картоплі. Рання сортова картопля достигає через 60-70 днів після посадки, а ультрарання вже через 45-50 днів. Розглянемо деякі з таких насіннєвих сортів та звернемо увагу на особливості їх вирощування.

Рів'єра.
Насіннєва картопля Рів'єра - це голландський сорт картоплі ультрараннього терміну дозрівання першої репродукції. Бульба має шкірку жовтого кольору та світло-жовтий колір м'якоті, форма бульби - овальна. Сорт картоплі Рів'єра не цвіте, тому збирати урожай можна вже через 55-60 днів після посадки. Даний сорт є дуже врожайним, посухостійким та є чудовим на смак. Також сорт є стійким до збудників хвороб, бактеріальної гнилі, парші та вірусних інфекцій. 

Сенсація.
Сенсація - голландський ультраранній та високоврожайний сорт картоплі. Форма бульби продовгасто-овальна з неглибокими очками та м'якоттю жовтого кольору. Сорт Сенсація володіє високою стійкістю до парші та фітофтори, а також інших хвороб. Сорт належить до ультраранніх сортів картоплі, тому збирати врожай можна вже через 40-45 днів після посадки, що дозволяє збирати врожай двічі за сезон.

Орла.
Голландський ультраранній сорт насіннєвої картоплі Орла є багатоклубневим та високоврожайним сортом. Бульби мають овально-округлу форму з гладкою кремовою шкіркою та світло-жовтою м'якоттю. Сорт картоплі належить до групи ультраранньої стиглості, дозрівання відбувається на 30-50 день після висадки в ґрунт. Завдяки ранньому дозріванню сорт стійкий до фітофторозу бадилля та бульб, середньостійкий до звичайної та порошистої парші. Насіннєва картопля Орла рекомендується до вирощування в усіх кліматичних зонах України.

Крістіна.
Сорт картоплі голландської селекції Крістіна - має незвичайний темно-червоний колір шкірки та кремову м'якоть. Ранній сорт картоплі першої селекції, який чудово адаптований до вирощування у всіх кліматичних зонах України, високоврожайний та стійкий до гнилі та грибкових захворювань. Збирати врожай можна вже через 55-60 днів після посадки у відкритий ґрунт.

Торнадо.
Ранній сорт картоплі Торнадо родом з Нідерландів, має доволі цікавий вигляд шкірки, вона яскраво-малинового кольору, при цьому колір м'якоті майже білий. Елітна насіннєва картопля Торнадо є високоврожайною. Сорт Торнадо має високу стійкість до хвороб фітофтороз та парші звичайної. Даний сорт не любить сухого ґрунту, тому краще його садити в теплих південних регіонах з можливістю частого поливу.

Обробка насіння картоплі перед посадкою
Технологія посадки ранніх сортів картоплі мало чим відрізняється від всім відомих загальноприйнятих правил. Але для того, щоб отримати більш ранній урожай, картоплю варто проростити. Для цього бульби кращої фракції варто розмістити у світлому та теплому приміщенні приблизно на 1 місяць перед висадкою. Перед посадкою в ґрунт картоплю варто протравити інсектицидно-фунгіцидним протруювачем. Це дасть можливість краще захистити посадкову картоплю на ранніх етапах росту від грибкових хвороб та шкідників, які містяться у ґрунті.

Де купити ранній та ультраранній сорт картоплі?
Всі сорти, які ми розглядали в статті, ви можете купити в магазині "Агро Світ". Магазин "Агро Світ" пропонує вашій увазі сортове насіння картоплі високої якості. Купити ранню насіннєву картоплю сортів Рів'єра, Сенсація, Орла, Крістіна чи Торнадо ви можете, зателефонувавши нам за вказаним на сайті номером або оформивши замовлення на сайті. В інтернет-магазині "Агро Світ" ви можете купити насіннєву картоплю поштою не виходячи з дому.