Продаж взуття в роздріб дуже сильно залежить від продавців-консультантів та менеджерів магазину. Якщо вони виконують свою роботу на належному рівні, це завжди позитивно позначається на обсягах продажів. Дана тенденція простежується тому, що кожному покупцеві приємно, якщо до нього звертаються ввічливо, чемно, культурно і стримано. Відповідно робимо висновок: підбір персоналу, його навчання і управління - це пункти, на які слід звернути особливу увагу, працюючи в сфері продажу взуття.

Вибираючи співробітників для свого взуттєвого магазина, обов'язково враховуйте статеві і вікові особливості своїх покупців. Дуже добре, якщо серед продавців-консультантів будуть присутні як чоловіки, так жінки. А якщо в асортименті магазину присутнє молодіжне взуття, то візьміть до уваги - покупцям буде простіше спілкуватися з людьми схожого віку. Подумайте про це, коли будете коливатися між молодим продавцем без досвіду і досвідченим продавцем у віці.

На співбесіді обов'язково проведіть тест на комунікабельність. Попросіть розповісти якусь історію, і ви відразу зрозумієте, чи здатний цей чоловік спілкуватися з покупцями, і на якому рівні.

Тим більше, що який би досвід не мав майбутній працівник, його потрібно навчити. У першу чергу, розкажіть і надайте в друкованому вигляді, права та обов'язки. Таким чином, і себе убезпечите - в разі невиконання обов'язків і йому допоможете - людина відразу зрозуміє, що від нього вимагають.

Навчати персонал можна окремо і масово. Іншими словами, або працівник сам навчається і потім використовує на практиці, або потрібно найняти викладача, який буде вести навчальні діалоги. Другий метод більш витратний фінансово, але зате більш ефективний.

Управління персоналом взуттєвого магазину - це дуже важлива функція, яка лежить на плечах директора чи головного менеджера. Як мотивувати працівника? Кращим способом вважається система мотивації на результат. Тобто чим більше продав - тим більше отримав. Також можна встановити місячний обсяг продажів (з урахуванням сезонності). Та сума грошей, яка буде отримана понад встановлену, в певній кількості розподіляється на премії. Встановіть правила і норми, згідно з якими працівник може отримувати бонуси або догани, які позначаються на результатах його діяльності.

Компанія Lexi (Лексі) пропонує якісне шкіряне жіноче взуття оптом власного виробництва. Якщо у вас виникнуть будь-які питання, звертайтеся до нас, і ми з радістю на них відповімо.