Застібка-блискавка – це практичний та швидкий спосіб з'єднати частини одягу між собою. Сфера використання застібки-блискавки дуже велика: одяг, взуття, сумки, рюкзаки, чохли, гаманці та багато іншого.

Що таке блискавка
Застібка-блискавка або зіппер - це дві тканинні смужки, на яких кріпиться спіраль або зубці у шахматній послідовності. У конструкції є замок чи, як його ще називають, бігунок. Замок є завуженим донизу і при руху вгору з’єднує зубці між собою. А при руху вгору зубці проходять через вузьку частину і роз’єднуються у широкій частині замка. З’єднання і роз’єднання зубців відбувається за рахунок їх шахматного розташування, під час з’єднання 1 ланка фіксується 2 зубцями, які розташовані навпроти. Як правило, зверху та знизу блискавки розташовані обмежувачі, які запобігають вискакуванню бігунка.

Види блискавок
Залежно від матеріалу та будови застібки поділяються на такі види: тракторна, спіральна, металева, потайна, роз’ємна, нероз’ємна та з 2-ма замками.

Металева
Металева блискавка схожа на тракторну, тільки її зубці виготовляють з металу – латуні або нікелю. Також відрізняється форма зубців - замість форми грибочків, в даному випадку, зубець з однієї сторони має виступ, а з іншої – поглиблення.
Металева застібка є найміцнішою серед всіх видів блискавок, але і з нею трапляються збої, інколи вона заїдає. Її використовують для виготовлення верхнього одягу (в більшості для пошиття шкіряних курточок), гаманців, штанів. В основному для виготовлення джинсового одягу використовують саме металеві застібки.

Тракторна
Цей вид блискавки отримав свою назву завдяки великій схожості на тракторну гусеницю. До тканинної смужки кріпляться пластмасові зубчики. Та частина зубців, яка кріпиться до тканини широка і квадратна, а виступаюча частина по формі схожа на гриби. Дана форма зубців надійно з’єднує обидві частини блискавки. За рахунок окремого кріплення та функціонування кожного зубчика навіть при непередбачуваному його випадіню, блискавка в загальному залишається працюючою.
Тракторна блискавка буває різних розмірів, але через її меншу, ніж в металевої міцність, частіше за все такий вид блискавки використовують для пошиття верхнього одягу.

Спіральна або кручена
Спіральна блискавка відрізняється від металевої та тракторної. Її особливість – це пришита для тканини спіраль з синтетичного волокна, замість зубців. Сфера використання такого виду блискавки дуже велика, але найчастіше її використовують для виготовлення одягу, сумок, гаманців, суконь та кофт.

Потайна
Зубці потайної блискавки прикриті тканинною, тому майже непомітні. Її вшивають в одяг, де блискавку має бути невидно, оскільки при з'єднанні частин блискавки помітна лише маленька смужка і пуллер (за нього людина береться, коли застібає застібку-блискавку).
Виготовляється вона із спіральної блискавки, але спіраль пришивається до зворотнього боку полотна.
Найкраще підходить для пошиття суконь, штанів із застібкою збоку, для водолазних костюмів та одягу для заняття танцями.

Нероз’ємна блискавка
Нероз’ємна конструкція блискавки на верхніх і нижніх кінцях має обмежувачі. Тільки на нижній частині застібки обмежувачі з’єднані між собою так, що частини одягу нероз’єднуються. Даний вид застібки використовують найчастіше в пошитті штанів, суконь, спідниць або вшивають в кишені.

Роз’ємна
Конструкція роз’ємної блискавки трішки складніша, ніж нероз’ємної. У верхній частині з обох боків кріпляться обмежувачі, а от знизу все по-іншому. Замість обмежувача з однієї сторони кріпиться штифт, який легко проходить через отвір бігунка. На протилежній стороні обмежувач розширений і має отвір для штифта. Щоб закрити блискавку, штифт треба просунути в бігунок та отвір на протилежному обмежувачі. Сторони такої застібки можуть повністю роз’єднуватися. Роз’ємна блискавка найчастіше використовується для виробництва чохлів для меблів, курток та кофт.

Блискавка з 2 замками
Блискавка з двома замками може бути як роз’ємною, та і нероз’ємною. В даному випадку важливо розуміти, тип речей, де буде використовуватися даний аксесуар. Нероз’ємні використовуються при пошитті сумок, наметів та рюкзаків, а роз’ємні - для курток та чохлів.

Де купити блискавки для сумок та чохлів?
В компанії швацький світ «Stabitex» ви можете за вигідною ціною купити блискавки для сумок та чохлів. У нас великий вибір товару, можливий великий та дрібний опт та доставка по всій території України.