Фундук (ліщина) - це непривередлива рослина, якій достатньо мінімального догляду. Саме через його невибагливість в Італії фундук називають “дерево для ледачих”. Варто лише правильно підібрати сорти і можна отримувати великі врожаї ліщини в усіх регіонах України. Ще однією перевагою горіхів ліщини є довгий період зберігання: в шкаралупі, в сухому та прохолодному місці може зберігатися 3-4 роки без втрати смаку.

    Особливості та технологія вирощування фундука

    Вирішивши зайнятися вирощуванням ліщини для продажу чи для себе, не сподівайтеся на швидкий результат, оскільки фундук дає плоди тільки через 2 роки після посадки, а плодоносити повною мірою починає не раніше, ніж ще через рік. Проте ростуть та плодоносять кущі ліщини протягом 50-60 років.

   Перед посадкою саджанців фундука потрібно врахувати наступні фактори:
    1. Ґрунт. Для вирощування фундука підходить будь-який ґрунт, але для кращого росту та більшого врожаю для посадки саджанців рекомендовано використовувати родючі та достатньо зволожені ділянки. 
    2. Місцевість. Фундук любить сонячні безвітряні ділянки. Місцевість переважно рівнина. Підходять і схили, але не південні, оскільки на південних схилах фундук раніше зацвітає і часто страждає від весняних заморозків.
    3. Період - особливості посадки. Висаджувати саджанці фундука рекомендовано ранньою весною (зразу, як відтане земля) до кінця квітня, або восени у вересні-жовтні. Оскільки фундук “чужозапильна” рослина, то в саду варто посадити хоча б 3 взаємноопильні сорти рослини. Дерева одного сорту не дають врожаю. А для закладки фундукового саду рекомендовано на 10 рядів для покращення перехресного запилення висаджувати кущі дикої ліщини. 
    4. Схема посадки. Якщо ви садите кущі фундука в саду, то відстань між ними має бути 4 м. На великих плантаціях схема висадки саджанців ліщини залежить від родючості ґрунту, сили росту сорту та обраної схеми вирощування. Найчастіше зустрічаються схеми посадки 5*4 або 6*3 метри, на менш родючих ґрунтах саджанці висаджують густіше, особливо якщо менша сила росту кущів.
    5. Полив. Полив необхідний лише в районах з посушливим кліматом.
    6. Обрізка дерева фундука. При обрізці головна ціль - видалити сухі, зламані або хворі гілки. Також обрізають всі 4-5-річні пагони.
    7. Збір врожаю. Коли горіх сам випадає з обгортки - то він готовий. Збір врожаю проводиться в основному в кінці вересня-жовтні.
    8. Сушка та зберігання. Спочатку горіхи складають у сухому приміщенні разом з обгортками. Коли горіх змінює колір на коричневий - горіхи перебирають та видаляють обгортки. Досушують горіхи при кімнатній температурі, розклавши тонким шаром. Якщо горішки видають характерний звук, то вони - готові. Зберігати фундук краще в паперових або тканинних пакетах.

   Вирощування фундука - це не швидкий, а довготривалий і стабільно-врожайний вид заняття. Посадивши один раз саджанці фундука, ви довгі роки зможете насолоджуватися їх смаком. 

   Купити саджанці горіха фундука в інтернет-магазині “СонцеСад”

Інтернет-магазин “СонцеСад” пропонує вашій увазі великий вибір сортів саджанців фундуку, які проходять всі потрібні перевірки якості. Купити сертифіковані саджанці фундука ви можете на нашому сайті за вигідною ціною та доставкою по всій Україні.