В даній статті ми детально розповімо як садити клубнику під агроволокно. Посадка полуниці на агроволокно істотно полегшує процес догляду за грядками. Такий вибір позбавляє від видалення бур'янів і вусиків, адже під агроволокном вони не вкорінюються і не розростаються. 


У спекотну погоду чорний покривний матеріал не пригнічує рослини, при цьому пропускає до них повітря, сонячне світло і воду. Коріння не загниває і не пріє, грунт не перегрівається. Крім того, даний матеріал сповільнює випаровування вологи, тому достатньо буде всього двох-трьох поливів на тиждень. 

Грядки для полуниць з агроволокном сьогодні можна зустріти як на невеликих дачних ділянках, так і на великих фермерствах. Синтетичне полотно стелиться безпосередньо на землю і тим самим захищає ягоду від промерзання, але водночас пропускає тепло, воду та повітря. Тобто створює оптимальні умови для швидкого дозрівання врожаю – ягоди можуть дозрівати на 10-12 днів раніше за визначений термін.

Посадка полуниці під агроволокно потребує правильного вибору синтетичного матеріалу. Досвідчені фермери вже знають про всі види настилу, переваги та недоліки кожного та особливості використання на конкретній ділянці. Технологія посадки полуниці під агроволокно вимагає заздалегідь зроблених отворів на плівці. Якщо їх немає, необхідно намітити точки висадки ягоди з урахуванням належної відстані між саджанцями. Оптимальна відстань – 25-30 см.

У намічених точках зробіть отвір ножем хрест-навхрест. Довжина розрізу має становити близько 10-12 см. Рекомендована схема посадки полуниць на агроволокно – в один ряд або в шаховому порядку. Після висадки саджанці накривають надрізаними ділянками плівки та поливають розпилювачем.

Також одним з популярних запитань є коли накривати клубніку агроволокном. Посадка полуниці під агроволокно може проводитись навесні або восени. Все залежатиме насамперед від клімату. В цілому, при помірному кліматі вирощування полуниці на агроволокні рекомендують починати навесні, оскільки всі описані вище схеми посадки та правила догляду підходять переважно для весняних робіт на ділянці.

Переваги та недоліки використання агроволокна при посадці полуниці

Використання синтетичної плівки дає масу позитивних результатів:

 1. Простий та швидкий спосіб встановлення, накриття проводиться за кілька годин, його можна здійснити своїми руками навіть без досвіду.
 2. Захист ґрунтів від пересихання, сильних опадів та підтримання оптимальної вологості.
 3. Забезпечення чистоти кущів та ягід навіть після сильних дощів.
 4. Захищає від появи гнилі.
 5. Немає потреби в обробці ягід від бур'янів.
 6. Простота контролю над розростанням вусиків.
 7. Зменшення обсягу споживання води для поливу полуниці.
 8. Швидке дозрівання ягід.
 9. Тривалий термін експлуатації. При виконанні всіх умов з настилу та догляду за полотном агроволокна вистачає на кілька років (до 4-х).

Не можна не вказати на недоліки синтетичного полотна. Їх у нього небагато:

 • висока вартість, яка найбільше стосується щільних варіантів;
 • забруднення плівки після дощів – якщо полотно сильно забруднилося, необхідно зняти його для ретельного очищення мильним розчином.

На даний момент агроволокно недорого можна придбати у нашому магазині та зробити догляд за полуницею приємним.