Покрівельні плівки та гідроізоляційні мембрани – це високотехнологічні полімерні матеріали, за допомогою яких можна захистити будівельні конструкції від впливу пари, вологи та вітру, дозволяючи їм зберігати міцність та зовнішній вигляд. 

Будівельні плівки та мембранне покриття є надійним способом ізоляції конструкцій та становлять перешкоду для появи корозії внаслідок впливу внутрішніх та зовнішніх факторів середовища. Це рулонні матеріали, які складаються з декількох шарів ізолюючого матеріалу з певними властивостями.

Гідроізоляція за допомогою мембран і плівок має ряд переваг:

  • Невелика вага
  • Конструкцією передбачені вентиляційні отвори
  • Висока пластичність та міцність
  • Простота можтажу гідробар'єра

Функції будівельних мембран та плівок:

  • Пароізоляція. Плівки для пароізоляції встановлюють для внутрішньої обробки приміщень.
  • Вітро- та вологозахист покрівель та стін. Для цього використовуються дифузійні мембрани.
  • Гідроізоляція. Реалізується за допомогою водонепроникної будівельної плівки. Також може бути використана полімерна гідроізоляційна мембрана.

Будівельна мембрана має ряд переваги порівняно з іншими типами гідроізоляції:

- Відсутність вентиляційного зазору. На відміну від інших покрівельних пліво мембрана не вимагає наявності вентиляційних отворів. Така мембрана кріпиться прямо на утеплювач. Таким чином зменшується обсяг і розмір покрівельного ділянки і водночас збільшується робочий простір.

- Висока резистивність до старіння. У порівнянні з плівкою мембрани мають знижену тенденцію до розсихання і старіння під дією ультрафіолету і високих температур.

Простота та універсальність монтажу. Мембрани можна використовувати для ізоляції вертикальних і похилих поверхонь різної форми, при цьому монтаж не викликає помітних втрат часу.

Доступна ціна та безпека для здоров'я.

- Комплексність ізоляції. Такі мембрани забезпечують якісну ізоляцію дерев'яних конструкцій та теплоізоляція даху від вітру, пилу, вологи та УФ-випромінювання, а також забезпечує відведення пари зсередини даху. 

Негорючість. Мембрани є безпечні у разі спалаху.

Монтаж цих матеріалів відіграє важливе значення. При укладанні мембран важливо не переплутати сторони, оскільки їх функції абсолютно різні. Мембрана гідроізоляційна, встановлена не тією стороною, втрачає функціональність. Щоб спростити монтаж гідроізоляційної мембрани, на кожну сторону виробники наносять спеціальні добре помітні маркування.