Скільки і як саме ми займаємось сексом? Останній "розумний список" від BBC Future досліджує широкий спектр сексуальної поведінки.

Людська сексуальність, треба визнати, галузь дуже заплутана. Примх у сексі існує не менше, ніж смаків в їжі. І так само, як відрізняються наші кулінарні вподобання, так варіюються й наші сексуальні смаки, змінюючись від країни до країни, від однієї людини до іншої та з дня на день.

Саме тому спроба визначити, що таке "нормальне" сексуальне життя, виглядає щонайменш нерозумною. Різноманітність у цій галузі настільки значна, що жодна статистика ніколи не зможете відобразити правдиву картину того, що відчуває більшість людей. Отже, BBC Future пропонує подивитись на статистику, щоби усвідомити, наскільки широкою може бути "норма" у спектрі сексуальних стосунків – від рівня сексуального бажання до того, що ми робимо в ліжку.

Зайве казати, що такі дані треба сприймати дуже обережно. Дослідження сексуальної поведінки часто неточні. Табу на розмови про секс, яке все ще існує в суспільстві, змушує деяких учасників опитувань приховувати правду, тоді як інших, навпаки, прикрашувати свої "подвиги". Ці статистичні дані, безперечно, не є останньою істиною, а лише спробою надати загальне уявлення про діапазон сексуального життя в XXI столітті.

 

Визначити точну кількість людей з нетрадиційною орієнтацією вкрай складно. Дані можуть варіюватися від 1% до 15% в залежності від того, хто бере участь в опитуванні, як формулюються запитання, і що саме вивчають дослідники: сексуальну привабливість, поведінку або ідентичність.

Деякі недавні дослідження з різних країн світу свідчать, що існує певна кількість людей, які повністю позбавлені сексуального бажання, хоча це і не не означає, що вони ніколи не були у стосунках. Як і з питанням сексуальної орієнтації, точна кількість таких людей невідома. Більшість статистичних досліджень зупиняється на цифрі 1%. Втім, останнім часом набуває сили рух за право на самовизначення людей, які не відчувають сексуального потягу. Джерело: журнал "Психологія і сексуальність".

 

Уявлення про те, що більшість випадкових сексуальних контактів відбувається з незнайомими людьми, насправді, абсолютно хибне. Секс часто пов'язаний з порушеннями загальноприйнятих норм. Тим не менш, анонімні стосунки "на одну ніч" – ситуація доволі рідкісна, як свідчить дослідження, проведене у США 2009 року.

Ці цифри можуть не відображати повну картину у підлітків та 20-річних молодих людей. Але для більшості дорослого населення з юності до 60-ти років дані приблизно однакові. Інакше кажучи, у 50% людей "ситуація доволі складна". Джерело: "Журнал сексуальної медицини".

 

Ці дані було отримано під час Глобального дослідження сексуального життя, в якому взяли участь більше 50 000 американців старше 18 років. Хоча частота статевих контактів з віком знижується, вона насправді не така низька, як можна собі уявити. Недавнє опитування громадян похилого віку (середній вік яких складав 70 років) виявило, що принаймні 50% мали статеві контакти більше двох разів на місяць, а 11% насолоджувались сексуальним життям щотижня. Джерела: Дослідження соціальних показників і Архіви даних про сексуальну поведінки.

 

Такі результати показало анонімне опитування майже 2 тисяч респондентів віком 18-59 у США, яких спитали, що саме вони робили, коли востаннє займалися сексом. Джерело: Журнал сексології.

 

Магазин що допоможе Вам нормалізувати сексуальне життя