Навіть у кризу індустрія краси вважається цікавим варіантом для інвестування. А все тому, що люди, незважаючи на труднощі в житті, все ж хочуть виглядати красиво. Навіть якщо падають зарплати, то багато жінок можуть відмовитися від масажу або солярію, але робити стрижку або манікюр не припинять. Як зазначає бізнес-експерт, цього року ринок б'юті-послуг впав десь на 20-30%: "Це не означає, що впав попит. Просто раніше люди стриглися раз на місяць, а тепер – раз в два місяці. Населення почало економити".

   На думку експертів, в цих умовах починаючим підприємцям має сенс вкласти кошти у відкриття міні-салону краси, де могли б обслуговуватися люди з невеликим достатком. "Наприкінці року спостерігається вирівнювання попиту на послуги перукарень, тому в економ-сегменті можна відкрити невелику перукарню, витративши на ці цілі в межах $ 1-3 тис.", – розповіла нам керівник компанії.

   Учасники ринку відзначають: ці витрати почнуть окупатися в середньому за один-два роки, але успішний стартап повинен приносити дохід уже на 3-4 місяці після відкриття, інакше стратегію ведення бізнесу варто терміново переглянути. Саме тому ми вивчили перспективи та ризики вкладення коштів у міні-перукарню.

   За нашими оцінками, якщо інвестувати в бюджетний б'юті-проект близько 90 тис. грн, купивши на ці гроші меблі, обладнання та косметику, то при щомісячних витратах в межах 32 тис. грн на "комуналку", зарплату і оренду, наш міні-салон почне окупатися через дев'ять місяців.