• Одноосібний власник оголошує про більші зобов'язання

• Генеральний директор Хартвіг йде у відставку зі своєї посади

• Команда з трьох осіб бере на себе управління в тісній консультації з Наглядовою радою

 

Група компаній Шварцмюллер проводить реорганізацію своїх структур управління. Генеральний директор Роланд Хартвіг звільнив свою посаду. Операційне управління покладено на трьох керуючих директорів. Про це у вівторок, 28 лютого, оголосила одноосібний власник і нова голова наглядової ради Беате Палетар на заводі компанії у Hanzing у Freinberg поблизу Schaerding (Верхня Австрія).

 

Як одноосібний власник, вона вирішила взяти кермо влади у свої руки, підкреслила Палетар. Після злиття всіх акцій компанії це стало можливим вперше за десятиліття. Вона хоче використати цю можливість, щоб послідовно розвивати групу як сімейний бізнес. Палетар нагадала, що вже працювала в операційному управлінні з 2005 по 2012 рік.

 

В якості першого кроку вона ініціювала реорганізацію керівництва та наглядової ради. Швидкою оптимізацією усіх оперативних процесів буде опікуватися досвідчений менеджер Dipl.-Ing. Томас Бірінгер. Як COO, він керуватиме операційними компаніями разом із CFO, магістром Міхаелем Гуммельбруннером. CSO Вольфганг Кестер, прокуріст і відповідальний за продаж нових автомобілів, буде відповідати за всю діяльність з продажу. За словами Палетар, управлінська команда з трьох осіб, яку більше не очолює CEO, буде більш тісно пов'язана з наглядовою радою.

 

Палетар підкреслила, що розставання з Роландом Хартвігом було мирним. Вона подякувала CEO, який залишив посаду, за його роботу протягом семи років, починаючи з 2016 року. Хартвіг встановив віхи в подальшому розвитку компанії, наприклад, створивши абсолютно нове виробництво на всіх заводах або позиціонуючи модельний ряд автомобілів і його технічний розвиток.

 

Оновлення спостережної ради

Палетар, яка очолила наглядову раду з січня, оголосила, що оновить наглядовий орган і інтенсивніше просуватиме стратегічний розвиток. Для цього вона хоче залучити до цього органу перевірених експертів галузі. Першим новим членом наглядової ради Палетар залучила магістра Клауса Ріннебергера, члена правління Pierer Industrie AG. «За останні роки ми багато інвестували в міжнародну експансію і таким чином подвоїли продажі та збільшили частки ринку в багатьох європейських країнах», - підкреслила голова наглядової ради. Група компаній Шварцмюллер зарекомендувала себе як найбільший нішевий постачальник у Європі, чия продукція гарантує своїм клієнтам додаткову вартість. Ми продовжимо цей шлях, але знову переглянемо фокус і темпи розвитку.

 

2022: Найбільший товарообіг, екстремальні закупівельні ціни

З обсягом продажів у 446 мільйонів євро (2021 рік: 409 мільйонів євро; +9 відсотків) і рівно 10 599 вироблених автомобілів (9 962; +5 відсотків) група компаній Шварцмюллер знову змогла досягти рекордних показників у 2022 фінансовому році. Через велику кількість замовлень комплектуючі могли бути закуплені лише з великою затримкою, що неодноразово перешкоджало термінам виробництва в сегменті причепів для далеких перевезень. Водночас закупівельні ціни різко зросли. Компанія відповідним чином відреагувала власним підвищенням цін, підкреслила Палетар.

 

Про Групу компаній Шварцмюллер

Група компаній Шварцмюллер є найбільшим європейським нішевим постачальником причепів і кузовів. Компанія виробляє понад 150 типів транспортних засобів, щоб гарантувати своїм клієнтам додаткову цінність у застосуванні. За свою довгу історію, починаючи з 1871 року, Шварцмюллер став провідним спеціалістом з індивідуальних транспортних рішень. За допомогою транспортних засобів двох марок Шварцмюллер  і Хюфферманн група забезпечує компанії в таких галузях як будівництво, міжнародні перевезення, утилізація, обробка деревини та інших в 21 країні Європи.