Багато хто любить грати у волейбол, але не всі знають, що волейбольний м'яч може бути різного розміру та типу, залежно від його призначення. Вибираючи м'яч, потрібно враховувати вік гравців, місце гри та рівень професіоналізму команди. Нижче розглянемо, який діаметр м'яча підходить для певного типу гри і що важливо знати при виборі.


Стандартний розмір
Стандартний розмір має назву «Volleyball size 5». Такий варіант використовують на всіх змаганнях та чемпіонатах. Також він відмінно підходить для підлітків та дорослих гравців.

Параметри такого м'яча:

  •      коло – 65-67 см;
  •      вага – 260-280 грамів.

Усередині розміщується щільна гумова камера, зовні – справжня чи штучна шкіра. Чим якісніший виріб, тим довше він прослужить своєму гравцю.

Якщо ви вибираєте ігровий снаряд для пляжного волейболу, враховуйте, що такі моделі мають спеціальний зовнішній шар, що захищає серцевину від піску.


Дитячий розмір
Для дітей виготовляють м'ячі меншого діаметра. Залежно від віку гравця можна брати виріб 3-го або 4-го розміру.

Volleyball size 4 використовується дітьми від 8 до 12 років: як для тренувань, так і для змагань. Його вага становить 230-250 грам, а коло варіюється від 62 до 64 см.

Volleyball size 3 – модель для малюків. 58-60 см коло і вага 210-230 г оптимально для маленьких ручок. З таким м'ячем і ігри, і тренування молодших груп будуть захоплюючими принесуть максимальний комфорт та користь кожному члену команди.


Чоловічий чи жіночий м'яч?
Різниця у розмірі волейбольного м'яча для чоловічих і жіночих рук не така істотна. Загалом для зручності жінкам рекомендується використовувати снаряди 65-67 см, а чоловікам – 68-70 см. Вага приблизно однакова.


Різні м'ячі для різних стилів гри
Чим більший м'яч, тим вища сила удару і довша дистанція польоту. Тому в деяких іграх можна використовувати комбіновані розміри м'ячів. Volleyball size 5 є оптимальним для інтенсивних атак у професійних змаганнях та іграх.

Volleyball size 4 – для пасів та захисту. Їх, до речі, можна використовувати при навчанні, оскільки поводження з меншим м'ячем вимагає менше вправ і зусиль.


Як зберігати м'яч?
Який би розмір ви не вибрали, хороший м'яч вимагає педантичного догляду. Щоб уникнути пересихання, передчасного зносу та пошкоджень, дотримуйтесь певних правил:

  •      зберігайте м'яч у сухому, помірно прохолодному місці (занадто холодне повітря так само згубне, як і занадто гаряче);
  •      регулярно перевіряйте на предмет зовнішніх пошкоджень та мікротріщин – так ви вчасно полагодите його;
  •      не накачуйте м'яч надмірно, але й не тримайте його спущеним; дотримуйтесь показників тиску, рекомендованих виробником;
  •      ніколи не прибирайте на зберігання мокре або брудне виріб – після гри його слід протерти вологою м'якою матерією і добре просушити;

Правильно вибирайте м'яч, підтримуйте його стан і він прослужить вам вірою та правдою тривалий період часу.