Мистецтво моддінгу - на дизайнерському сленгові це означає процес модернізації комп'ютера та периферійних пристроїв з метою надання їм привабливого зовнішнього вигляду - набуває сьогодні все більшої популярності. Мода на естетичне вдосконалення торкнулася і USB-флешки. Ці корисні гаджети давно вже стали предметами повсякденного вжитку для людей, чия діяльність пов'язана з комп'ютерною технікою. Дизайнери розгорнули буквально військові дії проти однотипних пластикових корпусів USB-флешок. Таким чином, сірі незграбні флешки наче за помахом чарівної палички перетворилися на справжні витвори мистецтва.

Сучасні фірми-виробники флеш-накопичувачів в більшості своїй проповідують традиційний підхід до оформлення своєї продукції - вони тяжіють до класики, а не до експериментів. Оригінальні флешки випускають компанії A-Data, JetAccess, Transcend, Pretec, Emtec, Super Talent, Bone, але дійсно цікаві ідеї втілені в дизайнерських розробках Ravi Ratan, Dino Albert, Тоnia Welter і Julia Reimann.

Дизайнерські флешки виготовляються з благородних матеріалів: натурального дерева, шкіри і металу, інкрустованого кристалами. Виглядають вони, й насправді, як справжні предмети розкоші, але слід врахувати, що в них ставка зроблена не на практичність і технічні характеристики, а на оригінальний зовнішній вигляд.

Сучасний ринок буквально завалений продукцією маловідомих китайських виробників. На жаль, вона не відрізняється високою якістю матеріалів корпусу - як правило, це дешевий та тендітний пластик. Однак, можна зазначити, що такі флешки цілком функціональні, хоча дати високу оцінку їх мистецькому виконанню досить важко.

В якості подарунка найчастіше сьогодні купують оформлені з претензією на оригінальність флеш-накопичувачі об'ємом 2-4 Гб. Враховуючи помірну ціну на подібні девайси, їх можна віднести до розряду демократичних сувенірів, які не вводять в надмірну розтрату дарувальника і не бентежать своєю вартістю одержувача. Більшість таких сувенірних флешок мають дійсно кумедний зовнішній вигляд, тому й до вибору такого подарунку слід підходити з почуттям гумору. Отже, почнемо?

Подарунок гурману й ласуну

Якщо ваш знайомий любить перекусити у вільний час і його вже впізнають у всіх навколишніх кафешках, то йому напевно сподобається прикольна флешка в гастрономічному стилі. Подібні флеш-накопичувачі одягнені в забавні корпуси, що нагадують мініатюрні копії бутербродів, пончиків з глазур'ю, японських ролів, ескімо або шматочків піци, причому виглядають вони настільки натуралістично, що лише їхні маленькі розміри викривають оману.

Асортимент подібних флешок за різноманітністю можна порівняти з меню ресторану чи фаст-фуду, однак, вибираючи, не варто захоплюватися: важливо, щоб подарунок не був сприйнятий як натяк на непомірність в їжі. Якщо є хоч крапля сумніву в тому, що отримувач правильно оцінить почуття гумору дарувальника, краще піднести йому більш нейтральну сувенірну флешку, наприклад, USB-накопичувач у формі апетитного яблука або стиглої полуниці.

Дуже популярні сьогодні прикольні флешки у вигляді пляшок і банок з напоями, виконані в натуральну величину. На робочому столі в офісі вони виглядають несподівано - такий подарунок оцінять люди з неординарним почуттям гумору, але навряд чи його схвалить керівництво.

Флешки для професіоналів

Сувенірна флешка символізує належність до тієї чи іншої професії, допоможе заслужити прихильність керівництва. Якщо подана в якості подарунку ексклюзивна авторучка Рarker, швидше за все, буде розцінена начальником як хабар, то скромний презент у вигляді флешки, що імітує аналогічне канцелярське приладдя, доведеться вельми доречним.

Професія фотографа сьогодні тісно пов'язана з комп'ютером: в усіх сучасних фотоапаратах використовується принцип цифрового запису інформації. Оскільки фотографи досить багато часу проводять за комп'ютером, обробляючи і ретушуючи знімки, USB-флешки великого обсягу стануть для них корисним і практичним подарунком. Флеш-карта у вигляді популярної моделі дзеркальної камери Canon EOS випущена спеціально для представників цієї творчої професії, причому роз'єм USB захований в об'єктиві, що знімається.

Професійним водіям можна презентувати USB-флешки, замасковані під модель автомобіля - сучасні машини буквально нафаршировані різноманітними портативними електронними пристроями. Така флеш-карта стане в нагоді, наприклад, для перенесення даних з комп'ютера на автомобільний GPS-навігатор. На робочому місці працівника автосалону або станції техобслуговування флешка-машинка також буде виглядати цілком органічно. Подібний девайс можна піднести другові або члену сім'ї, який любить увесь вільний час проводити в гаражі, займаючись тюнінгом свого залізного коня.

Золото-діаманти

Серед товарів з розряду ювелірних виробів та біжутерії не останнє місце по праву займають деякі моделі USB-флешок. Вони разюче контрастують зі своїми дешевшими побратимами - грубими пластиковими виробами. На відміну від ексклюзивних дизайнерських робіт, флеш-накопичувачі, прикрашені стразами, стоять трохи дешевше, але виглядають не менш вишукано. Багато відомих компаній випускають дамські моделі флешок, які можна носити на шиї як кулон.

Престижні моделі USB-носіїв для чоловіків це не лише прикраси у вигляді запонок або брелоків - дуже ефектно виглядають флешки з корпусами, стилізованими під монети або банківські золоті злитки.

Любителям тварин

Симпатичні і недорогі флешки з гнучких полімерних матеріалів у вигляді фігурок різних тварин викликають розчулення. Оформлені в єдиному стилі, ці USB-флешки однакового розміру складають цілі тематичні колекції.

Такі сувенірні флешки користуються популярністю у школярів і студентів. Чарівних кошенят і ведмежат вибирають в подарунок дівчатам, сестрам та донечкам. Зазвичай такі флешки забезпечені металевими кільцями або маленькими карабінами - ними можна прикрасити зв'язку ключів або сумочку.

Любителям гострих відчуттів

Неординарні особистості, як правило, обирають епатажні аксесуари. Сувенірні флешки у вигляді страшилок-скелетиків або захоплених зненацька закоханих парочок купують в подарунок досить часто. Правда, одержувач подарунку повинен мати певну стійкість, щоб користуватися такою USB-флешкою, не побоюючись зайвих запитань від оточуючих.

Менш зухвало виглядають флеш-накопичувачі з корпусами у вигляді різноманітної зброї. Багатьом виробникам вдається дуже точно скопіювати форму кулі чи гранати. Саме тому власники флешок у вигляді зброї можуть опинитися в ситуації, обіграній у відомій радянській кінокомедії «Діамантова рука»: герой Юрія Нікуліна, який не очікує підступу, вельми агресивно відреагував на запропонований таксистом пістолет для прикурювання. У кожному разі, вибираючи такий неоднозначний і ризикований презент, потрібно тверезо оцінювати можливі ситуації і реакцію одержувача.

Сувенірні флешки з логотипом

Флешки з логотипом стоять окремо серед забавно оформлених аксесуарів, хоча вони теж призначаються в подарунок. Безліч компаній, які займаються нанесенням логотипів на сувенірну продукцію (чашки, сумки, авторучки), наносять корпоративну символіку на корпуси недорогих USB-накопичувачів. Такі сувеніри потім поширюються на різних виставках або при проведенні рекламних кампаній.