Ці речі можна купити у спеціалізованих магазинах, але ціни там - високі, а якість не завжди - відмінна. В таких випадках на "допомогу" приходять секонд хенди. У цих місцинах можна знайти недорогий, але добротний одяг. Історія секонд хенду розпочалася багато століть тому. Сьогодні ж секонд хенд завоював популярність на українському ринку.

Секонд хенд очима українців!

25% жителів країни хоча б інколи купують взуття та одяг секонд хенд, а кожен двадцятий є постійним клієнтом магазинів секонд хенд. 80% покупців у секонд хенді шукають недорогі повсякденні речі, одяг для дачі та природи. Особливо користується попитом дитячий одяг. В основному купують молоді люди. Тут вони мають можливість знайти ексклюзивні оригінальні речі відомих брендів. Загалом, до вікових категорій покупців можна віднести людей від 20 до 30 і від 40 до 50 років. Близько 60% населення негативно ставляться до одягу секонд хенд. Щоправда, росіян в цьому плані більше. Там противниками секонд хенду є 75%. Але, був і залишається відсоток тих, які купують одяг секонд хенд. Більше того популярність секонд хендів росте. Тільки за 2009 рік кількість магазинів секонд хенд в містах України збільшилася майже вдвічі.

Одяг секонд хенд: що ж українці шукають?

Як уже неодноразово говорилось, секонд хенд для багатьох — це можливість купити оригінальні, брендові речі за доступними цінами. Клієнтура - «тусовщики», люди, які розбираються в моді і хочуть виглядати стильно і «дорого» при відносно невеликих витратах». Деякі магазини одягу секонд хенд особливу увагу приділяють речам в стилі “вінтаж”. Саме тут цінними знахідками для костюмерів кіно та театру є піджаки 80-х або навіть сукні 50-х рр.. Часто українці шукають в магазинах секонд хенд одяг нестандартних розмірів. Хоча існують спеціалізовані магазини, але асортимент в них, ясна річ, убогий, а ціни — високі. Купують і спортивний одяг для велосипедистів, борців, одяг для фітнесу, спортивних та бальних танців.

На думку експертів, найближчим часом популярність одягу секонд хенд неухильно зростатиме. Більше того, стане головним форматом магазинів одягу у регіонах. Як воно буде, покаже час. А поки що - приємних вам покупок!