Для захисту рук при роботі з небезпечними, або просто брудними, речовинами бавовняні робочі рукавички є не просто примхою білоручок, а й необхідністю. Особливо потрібні робочі рукавички на небезпечному виробництві, де висока можливість появи саден, подряпин, дрібних травм або хімічних опіків. Деякі моделі, які виробляють утепленими, забезпечують захист під час роботи при низьких температурах.

Порівняно з робочими рукавичками, рукавиці більш якісно захищають руки від травм. Перевага рукавичок, однак, полягає в тому, що вони зберігають чутливість пальців і долоні, і при певних навиках надіті рукавички ніяк не позначаються на швидкості роботи, навіть із невеликими предметами.

В основному робочі рукавички виготовляються із застосуванням бавовняної нитки. Завдяки цьому руки не відчувають особливого дискомфорту під час роботи. а додавання синтетичної нитки робить робочі рукавички особливо міцними. Правильне співвідношення пряжі в процесі в'язання сприяє прохідності повітря, і руки навіть при тривалій роботі не потіють. Бавовняні робочі рукавички необхідні в металургійній, нафтогазовій, гірничодобувній, в інших галузях промисловості. Саме там особливо високий ризик впливу різних небезпечних факторів. В основному бавовняні робочі рукавички захищають від забруднень і невеликих механічних ушкоджень.

Бавовняні робочі рукавички, як правило, виготовляються на спеціальних в'язальних машинах. Кількість ниток, а також щільність в'язки, не тільки збільшують міцність і щільність рукавички, але й сприяють більшій зручності при роботі.

Спеціальне покриття робочих рукавиць - напилення ПВХ - значно підвищує зносостійкість і захист від ковзання, полегшує роботу з невеликими предметами, покращує захоплення. Міцність рукавичок з ПВХ точкою цілком залежить від площі і щільності ПВХ напилення, яке може видозмінюватися за бажанням виробника рукавичок. Для продажу робочих рукавичок оптом виробники також наносять логотип замовника на рукавичку, змінюють колір пряжі.

Перед тим, як купити робочі рукавички, споживач вказує сферу їх подальшого застосування, оскільки від цього залежить як процес виготовлення, так і якість рукавичок. Наприклад, у лісозаготівлі потрібні рукавички із суцільним шаром ПВХ, а робочі рукавички з ПВХ крапкою часто використовуються в роботі з вислизаючими предметами. Робочі рукавички з ПВХ точкою використовуються при механоскладальних роботах, так як здійснюють надійне захоплення інструментів і деталей.