Раніше зварнику необхідно було тащити за собою візок з неймовірно важким і дуже габаритним зварювальним трансформатором. Сьогодні ж подібні зварювальні апарати замінили легкі й компактні зварювальні інвертори. Слід, звичайно, зауважити, що «стародавній» зварювальний трансформатор має чимало плюсів - він порівняно дешевий, легкий у використанні і дуже надійний. Це, безсумнівно, важливо для великих будівельних компаній, проте для пересічних громадян, які використовують зварювання час від часу, величезний та важкий апарат є незручним.

На зміну громіздким трансформаторам прийшли випрямлювачі. Але й випрямлювачі не настільки зручні та мобільні, як зварювальні інвертори - нове покоління та новий виток у житті зварювальних апаратів. Для того, щоб зменшити масу і розміри приладу, в зварювальних інверторах використовують способи подвійного перетворення електрики: спочатку мережева напруга струму випрямляється, пізніше перетворюється в змінну напругу величини, яка потрібна для роботи, на трохи підвищеній частоті (стандартно в районі від 30 до 40 кГц ). Потім вона перетворюється в постійний струм, за допомогою якого й відбувається процес зварювання.

Зварювальні інвертори такої ж потужності, як і звичайні трансформатори, що працюють з частотою близько 50 Гц, займають менше місця і мають меншу вагу. А при використанні керованого перетворювача напруги зварювальні інвертори можуть працювати при напрузі, меншій, ніж номінальна напруга в мережі (220 V і 50 Гц) - саме це робить їх зручними для роботи приватних осіб.

Перевагами зварювальних інверторів є:
- легке підпалювання та стійке горіння;
- плавне регулювання струму, що дозволяє підбирати оптимальний режим для зварювання;
- можливість зварювання постійним струмом як прямої, так і зворотної полярності;
- можливість зварювання в будь-якому просторовому положенні;
- використання електродів будь-якого типу;
- мінімальне розбризкування металу;
- висока якість зварювальних швів;
- стабільні зварювальні властивості при перепадах напруги в мережі.

У конструкції зварювальних інверторів використовуються дуже потужні MOП або IGBT транзистори. Використання IGBT транзистора в сучасних апаратах дозволяє збільшити робочу частоту інверторів приблизно до 70, а іноді і до 90 кГц, що тим самим дозволяє ще більше зменшити масу та габарити обладнання.

Незаперечною перевагою інвертора перед трансформаторами і випрямлювачами є те, що їх можна підключати до звичайних побутових розеток і не побоюватися, що вони можуть спалити проводку.

Крім всіх переваг, зварювальні інвертори мають і недоліки:
- чутливі до зміни напруги в мережах живлення;
- потребують захисту від пилу та вологи;
- мають набагато більшу кількість різних електричних компонентів, у порівнянні з випрямлюваячами або трансформаторами;
- коштують на порядок більше, ніж трансформатори.

Але найголовнішою перевагою зварювальних інверторів, на яку варто звернути увагу, є їх простота. Навіть зварювальник-початківець майже не буде робити помилок і може досягти хорошої якості зварювання, застосовуючи зварювальний інвертор.

Сучасні зварювальні інвертори оснащені цифровим блоком, який дозволяє контролювати всі характеристики струму, що видається. В даний час зварювальні інвертори мають незаперечні переваги, завдяки чому вони є лідером продажів у виробництві зварювального обладнання.