Івано-Франківський обласний дитячий санаторій "Ясень" імені Митрополита Андрія Шептицького - це той райський куточок у Карпатах, де хорошому здоров'ю і хорошого настрою сприяє чисте гірське повітря, джерельна вода, прекрасні пейзажі, а головне - турбота і увага лікарів, медсестер, педагогів, які працюють в санаторії, якими оточують кожну дитину, що приїжджає сюди на лікування та оздоровлення.

 

У санаторій їдуть діти, які потребують лікарського догляду і дійсно ефективного відпочинку. А в нашій країні, на жаль, таких дітей чимало. Адже найбільш техногенна катастрофа в світі - Чорнобиль - зачепила своїм чорним крилом і молоде покоління. І тому досвідчені медики, а це кардіоревматологи, гастроентерологи, стоматологи, педіатри-терапевти, які працюють у санаторії "Ясень", докладають максимальних зусиль, щоб через місяць-другий хлопчики і дівчатка, які не могли собі дозволити піднятися по крутій стежці вгору, побігти наввипередки , пострибати чи пограти в м'яч, забули про важке дихання, біль у шлунку, запаморочення ...

 

Санаторій "Ясень" - установа лікувальна, але тут використовуються не тільки традиційні медичні засоби, але і сама атмосфера, яка сприяє швидкому одужанню. Напевно, тому діти, які хоча б раз побували тут, приїжджають ще і ще, а батьки вважають санаторій кращим закладом, де можуть оздоровитися їхні малюки. Санаторій не лише лікує від недуги, які, на жаль, не обходять наших дітей. Тут дуже багато уваги приділяють моральному самопочуттю дітей. Адже здавна відомо, як багато значить гарний настрій, веселий сміх, задоволення, вивільнена ініціатива.

 

У санаторії діє безліч гуртків, де діти вчаться вирізати лобзиком, малювати, створювати навколо себе чарівний світ казки. Маленьке озерце з містком і альтанкою облюбували для себе сірі чаплі і лелеки, які щорічно кубляться в санаторії "Ясень".

 

Колектив санаторію переконаний, що кращі ліки для дітей - це доброта, чуйність, увага. І ми раді, що є світ, де хлопчиків і дівчаток оточує любов і краса.