Реклама на транспорті — це те, без чого важко уявити сучасне місто. З кожним днем, яскравих макетів на маршрутках, тролейбусах, автомобілях стає все більше. І не дивно, бо усі, хто дбає про імідж своєї компанії чи займається активним просуванням товарів, обирають рекламу на транспорті. Які переваги несе у собі реклама на транспорті, наскільки високою є її ефективність й скільки вона вартуватиме — відповідь на ці та інші питання має Віта Романюк,  директор рекламної агенції «Перспектива», яка ось уже п’ять років займає лідируючі позиції на ринку рекламних послуг не лише у Луцьку, а й по всій Україні та спеціалізується саме на транзитній рекламі.

 

Реклама на транспорті, реклама у транспорті — це головні напрямки діяльності РА «Перспектива». Ми займаємося розміщенням зовнішньої реклами у по всій території Україні. Виконуємо як поодинокі замовлення, так і масштабні рекламні кампанії, наприклад, замовлення більше ніж на 100 одиниць транспорту. Наш головний офіс знаходиться у Луцьку, але ми маємо мобільні, повністю укомплектовані бригади, завдяки яким реклама на транспорті від «Перспективи» доступна у будь-якому куточку України.

Наша основна перевага — це реклама на транспорті «під ключ».

Наша основна перевага — це реклама на транспорті «під ключ».

Тобто, ми забезпечуємо виконання усіх робіт, пов’язаних із транзитною рекламою. Починаючи із підбору найоптимальніших маршрутів та укладання договорів із перевізниками, розробки дизайну макету, розміщення та безкоштовного гарантійного обслуговування реклами на транспорті протягом усього терміну рекламної кампанії. Адже реклама на транспорті потребує постійного догляду та усунення механічних пошкоджень. Наші клієнти щоквартально отримують фотозвіт про стан усього транспорту з їхньою рекламою, по всій Україні. У разі пошкодження рекламного матеріалу, навіть з вини третіх осіб, ми за власний кошт усуваємо недоліки. Реклама на транспорті від РА «Перспектива» має максимальний гарантійний термін  — 2 роки.

— Що забезпечує Вам постійне зростання кількості клієнтів?

— Співпрацюючи із нами, клієнти можуть бути упевнені в якості наших послуг. Їм не доведеться самим вишукувати перевізників чи турбуватись про стан реклами. Ми враховуємо усі нюанси та тонкощі даного виду рекламних послуг. Переконавшись у якості та надійності співпраці із «Перспективою», наші замовники залишаються з нами і надалі.

Чому реклама на транспорті стає дедалі популярнішою?

Науковці запевняють, що для органів сприймання рухомі об’єкти та зображення мають більш високий рівень приорітетності, ніж статичні. Навіть не зосереджуючи свою увагу на рухомій рекламі, людина сприймає її, у тому числі - на підсвідомому рівні. А кожен рухомий об’єкт, приваблює увагу приблизно в три рази частіше, ніж статичний. Тому реклама на транспорті  привертає набагато більше уваги, ніж звичайна. Білборд охоплює невелику територію, так як, знаходиться на одному місці. А реклама на транспорті охоплює масштабну територію міста, залежно від обраного маршруту. На неї звертають увагу ті, хто стоїть на зупинці, ті, хто заходить у транспорт, перехожі, водії авто. Ставка робиться саме на те, що об’єкт, на якому розміщена реклама, рухомий — маршрутки, тролейбуси, трамваї та метро постійно курсують містом, а отже, рекламу бачать тисячі людей. Для розміщення реклами використовуються всі види громадського транспорту.

— Скільки коштує реклама на транспорті?

— Реклама на транспорті, у порівнянні із іншими видами реклами, вигідна і у ціні. Вона виходить навіть дешевшою, ніж реклама на білбордах. Сума може варіюватись та змінюватись, залежно від потреб замовника. Ми завжди шукаємо взаємовигідні умови співпраці. Наші ціни у співвідношенні ціна-якість - дуже вигідні та доступні, адже реклама на транспорті в місяць коштує не більше однієї тисячі гривень за одне маршрутне таксі!

— Яку перевагу «Перспективи» ви вважаєте однією із найголовніших?

— Наш беззаперечний плюс — індивідуальний підхід до кожного клієнта. «Перспектива» - це не просто реклама на транспорті, ми не просто клеїмо рекламу, а й забезпечуємо ряд супутніх робіт. Проводимо моніторинг маршрутів, індивідуально для кожного клієнта підбираємо найефективніший маршрут. Проводимо роботу безпосередньо з перевізником, враховуємо стан задіяних авто. Постійно стежимо за тим, в якому стані знаходиться рекламний матеріал на авто, якщо є потреба усуваємо пошкодження. Реклама на транспорті — це “візитівка” клієнта, тому якість для нас у цьому питанні — понад усе.

Масштабність та географія робіт — це ще одна суттєва перевага, адже замовнику простіше звернутись до однієї рекламної агенції, яка надає послуги «під ключ» по всій Україні, ніж в кожному регіоні шукати подібну фірму.

— Як Ви вважаєте, чи не втратив своєї актуальності вислів: «Реклама — рушій торгівлі»?

— Цей вислів актуальний на 100 відсотків. Адже кожна компанія, яка прагне успіху, розуміє необхідність у рекламі. Бізнес без реклами рівноцінний підморгуванню дівчині у повній темряві

Бізнес без реклами рівноцінний підморгуванню дівчині у повній темряві

- лише той хто моргає знає, що він робить, і більше ніхто!

— Чому, на Вашу думку, клієнти обирають саме «Перспективу» з-поміж інших рекламних компаній?

В списку наших клієнтів - компанії з транснаціональним масштабом діяльності, компанії, що володіють світовими брендами. В інтересах клієнта - завоювання українського ринку через проведення рекламних кампаній централізованим шляхом. Тобто, усі переговори і відповідно вся робота йде через одного підрядника. Не секрет, що в рекламному бізнесі, найскладнішим є етап звітності. Часом головному офісу будь-якої компанії досить складно контролювати вкладення в рекламу в регіонах. Розміщаючи рекламу централізовано, через «Перспективу», з системою отримання звітності з будь-якого міста України не виникає проблем.

Існують фірми, для яких реклама на транспорті також є головним напрямком діяльності. Але, як правило, вони займаються  виключно друком реклами, та її розміщенням. Відповідно для клієнтів така реклама на транспорті — вирішення питань із пошуком перевізників. Це проблематично, оскільки кожен перевізник, у першу чергу, шукає вигоду для себе. В гонитві за клієнтами ми не занижуємо ціни, та не обіцяємо великі знижки, як це роблять наші конкуренти, і відповідно це призводить до зниження якості реклами та зводить нанівець рекламну кампанію. Ми в свою чергу ставимо акцент на вдосконаленні технічних процесів та покращенні якості реклами на транспорті, це і є запорукою успіху!
 
Ми також вивчили потреби власників громадського транспорту та директорів автопарків, методи роботи із ними, та боротьби із недобросовісними перевізниками. Адже були такі моменти, коли банки у кризу конфіскували автобуси, а отже, клієнт втрачав свої гроші. У нас є угоди як з клієнтами, так і з перевізниками, які зобов’язують сторони виконувати свої послуги. Ми враховуємо індивідуальні потреби замовника при роботі над макетом реклами. Наші працівники проходять спеціальне навчання, кваліфіковано працюють із клієнтами.

— Де важче виконувати замовлення — в інших областях, чи у Луцьку?

—  Реклама на транспорті користується найбільшою популярністю в інших регіонах. Але для нас немає значення — де реалізовувати замовлення — у Луцьку чи в будь-якому іншому регіоні. Маємо п’ять мікроавтобусів і кваліфіковані мобільні групи, які швидко та якісно виконують замовлення будь-якої складності.

— Яке найцікавіше замовлення Вам довелось виконувати?

— У нас немає однакових замовлень, бо реклама на транспорті, як і будь-який різновид зовнішньої реклами не дозволяє працювати за шаблоном. Ось наприклад, згадується замовлення із Лондона, від компанії, що займається грошовими переказами, доречі працюємо з ними вже третій рік і завдяки цьому клієнту, географія наших робіт тепер поширюється на  Європу. Їхня цільова аудиторія - люди які користуються грошовими переказами до України з Європейських держав та навпаки. Завдяки грамотно побудованій стратегії рекламної кампанії ми виграли тендер і виконали роботу на «5 +» і тепер щорічно від них отримуємо замовлення.   

— Які ще види рекламних послуг надає РА «Перспектива»?

— Реклама на транспорті не єдиний напрямок діяльності нашої компанії. Ми приймаємо також замовлення на внутрішню рекламу у транспорті. А саме це плакати, наклейки та реклама на моніторах. Адже людина під час поїздок у маршрутці знаходиться в стані вимушеної бездіяльності — пейзажі за вікном давно вивчені, а нове рекламне звернення у транспорті автоматично привертає увагу. Це дуже потужний та ефективний вид реклами.

— У чому запорука успіху Вашої компанії?

— Грамотно підібраний персонал, дружня атмосфера у роботі колективу забезпечують якісну роботу. Усі працівники націлені на позитивний результат. Робота в РА «Перспектива» побудована на взаємовигідній, високоякісній, професійній співпраці, у результаті якої клієнт завжди залишається у виграші.

Спілкувалась Ольга Федоренко