Немало підприємців задумуються про нові напрямки для свого бізнесу, одним із яких цілком може стати виробництво шкарпеток. Про перспективи розвитку цього бізнесу в Україні та підбір обладнання для виробництва шкарпеток читайте у цій статті.

Ринок шкарпеток та обладнання для їх виробництва

На сьогодні ринок шкарпеток в Україні зайнятий, в основному, імпортною продукцією. На жаль, досі вважається, що виробництво таких товарів за межами Китаю, Індії та інших азіатських країн є просто невигідним. Багато підприємців пробують розпочати власний бізнес у цій царині, але швидко полишають цю справу, побоюючись такої значної конкуренції та інших труднощів. А тим часом в Україні налічується немало незатребуваних фахівців цієї галузі.

Насправді ж виробництво шкарпеток в Україні є галуззю досить прибутковою - якщо підійти до нього обдумано.

Звісно, конкурувати з китайцями та турками доволі непросто; але не варто забувати, що вдома допомагають навіть рідні стіни, а ви маєте чимало переваг перед зарубіжними колегами. Так, ви найкраще знаєте потреби вітчизняного покупця: знаєте особливості українського клімату та ринку, можете більш гнучко реагувати на зміну моди та сезону. На вашу продукцію, на відміну від імпортної, також не встановлюється мито, яке суттєво збільшує ціну готових шкарпеток. Нарешті, ви маєте змогу обирати види пряжі - адже справді знаєте, що потрібно споживачам: бавовна влітку та шерсть - взимку; можете керуватись цінами на пряжу та обирати найоптимальніші варіанти.

При правильній організації бізнесу швидко можна стати лідером у своєму регіоні, а потім - і по всій Україні. Поки що відомих українських виробників панчішно-шкарпеткових виробів справді можна полічити на пальцях, і ви цілком встигаєте захопити свою нішу. Зазначимо також, що практично всі українські виробництва шкарпеток були укомплектовані силами найзначнішого постачальника такої техніки в Україні - компанії І.В.К., що пропонує найширший асортимент нової та б/в техніки, а також першою демонструє українському споживачеві усі новинки галузі.

Обладнання для виробництва шкарпеток

Сьогодні в якості обладнання для виробництва шкарпеток використовуються спеціальні в’язальні машини. Частина з них - напівавтоматичні, але виготовляти більш-менш конкурентноздатну продукцію зараз можуть тільки панчішно-шкарпеткові автомати. Тож на них ми зупинимось більш детально.

Окрім спільного для всіх машин параметру - потужності (а значить - продуктивності), обладнання для виробництва шкарпеток вирізняється також специфічними параметрами - наприклад, кількість подавачів нитки. Від неї залежить кількість ниток при в’язці, а значить, можливість виконувати найбільш барвисті та яскраві вироби. Кількість ниток може бути - 4, 8, 16 кольорів і т.д. Також важливі параметри - кількість голок, швидкість обертання циліндру, і так далі. Важливий і матеріал, із яким ви збираєтесь працювати, і розмірний ряд ваших майбутніх виробів: все це впливатиме в майбутньому на вибір обладнання для виробництва шкарпеток. Так, один панчішно-шкарпетковий автомат виготовляє винятково жіночі, чоловічі або дитячі розміри шкарпеток; відповідно, щоб охопити весь ринок, потрібно буде мінімум три автомати. Багато залежить і від країни-виробника обладнання. Найякісніше обладнання для виробництва шкарпеток, як вважається, виготовляє Італія. Водночас воно є і найдорожчим. Далі (по спадній) ідуть Чехія, Корея, Тайвань, Китай. Китайські моделі є найдешевшими, найпростішими і найбільш схильними до поломок.

Простий панчішно-шкарпетковий автомат здатен в’язати тільки найпростіші шкарпетки з кольоровою в’язкою, а більш досконалі моделі виготовлять і махрові шкарпетки, і рельєфний малюнок, і багато чого іншого - залежно від заданої програми.

Бажано також відразу врахувати свої фінансові можливості. Купити дороге обладнання для виробництва шкарпеток не кожному по кишені; дехто обирає моделі б/в, а інші зупиняються на дешевих аналогах китайського виробництва. Однак і перший, і другий варіант - це, певною мірою, лотерея. Бажано обирати перевіреного постачальника, який навіть на б/в продукцію надає гарантію.

Окрім в’язальних машин, вам буде потрібен ще кеттельний станок. Справа в тому, що автоматичні в’язальні машини виготовляють шкарпетки без закриття миску. Шкарпеткова кеттельна машина, залежно від продуктивності, може обслуговувати до десятка в’язальних машин. Щоб уникнути простоювання обладнання, цей момент потрібно буде обдумати додатково. Деякі панчішно-шкарпеткові автомати також комплектуються кеттельними пристроями, які значно економлять час та кошти виробника (не потрібно наймати додаткового працівника для обслуговування кеттельної машини).

Готові шкарпетки проходять також формування та маркування. На стадії формування петлі на шкарпетці розправляються, і вона набуває того товарного вигляду, який ми й бачимо у магазинах. Маркування також виконується на окремому автоматі. Кожен виробник по-різному маркує свою продукцію, тож перед купівлею також необхідно ознайомитись зі всіма можливостями обраної машини.

Отож, як мінімум, для створення власного бізнесу у цій галузі вам буде потрібно, як мінімум, два-три різних панчішно-шкарпеткових автомати, плюс додаткове обладнання для виробництва шкарпеток. Однак такі вкладення в бізнес швидко окуплюються і починають приносити значний прибуток.

Перспективи розвитку бізнесу

Немало підприємців відмовляються від такої "вузькоспеціалізованої" діяльності. В основному це відбувається через незнання можливостей в’язальних машин: незважаючи на те, що називаються вони панчішно-шкарпетковими автоматами, спектр їх можливостей є набагато ширшим. Так, з допомогою обладнання для виробництва шкарпеток ви зможете випускати і декоративні шкарпетки з жакардовими вставками і з різних типів пряжі, і гетри, і гольфи, і манжети (напульсники) для рук та ніг, і багато інших речей: обмеження - тільки ваша фантазія.