А Ви за чи проти пластикового посуду? Українські споживачі, змирилися з низькою якістю виробленого товару - стаканчиків, тарілок, вилок, ложок - цураються одноразового посуду, але в світі ситуація скаладається інакше. Одноразовий пластиковий посуд вважається в усьому світі лідером з гігієнічності. Перевагами одноразового посуду також є легка вага, зручність використання і дешева вартість. Виробництво одноразового посуду вважається сьогодні вельми перспективним напрямом бізнесу.

 

Економісти задумалися, а скільки ж коштує пластиковий стаканчик, дбайливо і прозоро натякаючи на вартість початку виробництва пластикового посуду.

 

Згідно з інформацією Українського бізнес-ресурсу:
- Вартість виходу на даний ринок - як мінімум у $ 500 тис. Недороге або старе обладнання обійдеться дешевше - в $ 80-120 тис. До нього необхідно купити термоформовочні машини (дві, а краще три). Це забезпечить випуск 8 млн стаканчиків на місяць, що достатньо для міста з населенням 2-3 млн осіб і отримання доходу близько $ 15 тис.;


- Витрати на обладнання - лише частина загальних витрат. За твердженням експертів, витрати на підготовку майданчика, замовлення проекту, вибір, закупівлі, створення запасів вихідного матеріалу, зарплату персоналу складуть таку ж суму, що й на купівлю обладнання. Крім того, варто передбачити і фінансовий резерв, який знадобиться, якщо щось піде не так;


- Вам знадобляться знання в області технологій виготовлення пластикового посуду. Сировина доставляється на виробництво у вигляді гранул, які подаються у плоскощілинній екструдер, де виходить розплав, який перемішується за допомогою шнекового преса. Потім видавлену через плоску щілину масу за допомогою великих валів перетворюють на лист, товщина якого може бути від часток міліметра до декількох міліметрів. Вимоги до валів-каландрів жорсткі: їх биття не повинно перевищувати декількох мікрон, і з високим ступенем точності повинна регулюватися температура (особливо примхливий поліпропілен, тому продуктивність однієї і тієї ж машини на поліпропілені на 20% нижче, ніж на полістиролі). На спеціальних екструдерах можна отримувати багатошаровий лист. Одна з головних вимог: його товщина повинна бути рівномірною - різнотовщинність збільшує витрату сировини приблизно на ті ж 20%; до того ж погіршується якість виробів;


- Головною проблемою буде знайти покупців на свою продукцію і укласти з ними договори на поставку. Покупцями можуть бути як кінцеві споживачі, такі як мережі швидкого харчування, так і оптові торговельні компанії.

 

А от справжньою "заморочкою з бочки" для більшості стає закупівля якісного і помірного за цінами обладнання. Люди, які починають виробництво, можуть бути компетентними у зовсім інших галузях, але мати гарні стратегічні і бізнес-навички. Цього зовсім недостатньо. Початківцям стали допомагати консультаційні компанії, які часто роздають рекомендації або хвалять той чи інший "апарат-агрегат" за гроші, проплачені наперед і таким чином формуючи споживчу базу для "ресурсу грошей".

 

Канадські дослідники в зв'язку з цим рекомендують або навіть настійно просять початківців бізнесменів і виробників не вірити "професійній бізнес-консультації" на всі сто відсотків. Більш надійним методом вони вважають методику продажів від людини до людини, тобто краще, коли між людьми немає фінансово-економічних зв'язків, а значить і вигод у їх прямій формі теж немає.

 

Найбільш ефективним методом самонавчання та підвищення власної компетенції у сфері обладнання для виготовлення одноразового посуду можна отримати методом прямого вивчення доступних в інтернеті представництв, де чимало повної, незалежної і такої потрібної інформації. Компанії намагаються максимально точно відобразити всі характеристики обладнання в режимі он-лайн, щоб, відповідно, отримати впевненого споживача. Однією з таких компаній є "Термопак". "Робити вже сьогодні те, про що інші будуть думати тільки завтра" - ось принцип, яким керується підприємство вже понад 12 років. Саме тому обладнання "Термопак" користується популярністю не тільки у малих і середніх фірм, але й у відомих великих підприємств, що мають безперервний цикл виробництва. Серед асортименту продукції - автоматичне термоформовочне обладнання, прес-форми, обладнання для виготовлення одноразового пластикового упакування, форми-штампи, фасувальне і периферійне устаткування.

 

У будь-якому випадку виробництво одноразового посуду залишається прибутковим і вабить багатьох. Головне - зробити це без шкоди для психологічного здоров'я і, звичайно ж, банківського рахунку.