При слові "гудзик" кожен, напевно, уявляє собі маленький круглий предмет, пришитий до одягу. Але на сьогоднішній день гудзики представлені в настільки широкому асортименті, що швейна фурнітура цього виду може в корені не відповідати нашим уявленням про неї.

Для чого потрібні удзики? Сьогодні основною функцією, яку виконують гудзики, є утилітарна - гудзики потрібні, в першу чергу, для з'єднання (застібання) частин одягу. Отже, гудзик має бути надійним і зручним. Але крім цього, гудзики виконують ще й декоративну функцію - вони прикрашають собою предмети одягу, і навіть можуть відігравати провідну роль в стилістичному ансамблі.

Деякі представники цієї швейної фурнітури, крім застібання одягу, виконують ще й інформативну функцію - це гудзики на спецодязі, спецформі, мундирах і т.п. Гудзики використовуються також як знак, який вказує на належність носія до певної професії, роду військ.

Брендові гудзики, або гудзики з логотипом компанії, служать відмінною рекламою швейному підприємству, ательє, дизайнеру або компанії-виробнику одягу. А в минулі часи гудзики виконували ще й магічну функцію - вони були талісманом, оберегом, відлякуючим злі сили.

З чого сьогодні роблять гудзики? Сучасні гудзики виготовляють з різних матеріалів: дерева, металу, шкіри, скла, кістки або рогу, каменів, черепашок, порцеляни та ін. Але, починаючи з 1930-х років, найбільше поширення отримали пластмасові гудзики. Популярність гудзиків, виготовлених з різних пластмас, не випадкова - такого роду швейна фурнітура характеризується привабливим зовнішнім виглядом і достатньою міцністю, та й коштують вони при цьому недорого. Дитячі гудзики виготовляють з пластику, пофарбованого в масі, вони не втрачають забарвлення в процесі носіння та прання.

Металеві гудзики - надійні, на них методом лазерного гравіювання або карбування можливо нанести напис або логотип. Призначення гудзиків з металу - формений одяг, кітелі для обслуговуючого персоналу. Металеві гудзики також цікаво виглядають на верхньому одязі. Для отримання додаткового блиску, металевий гудзик можна відполірувати - просто потерши об сукно.

Дерев'яні гудзики - це екологічна швейна фурнітура, яка виготовляється, в основному, з твердих порід дерева. Дерев'яні гудзики можуть бути пофарбовані чи покриті шаром прозорого лаку. Такі гудзики застосовуються при виготовленні національного одягу, трикотажних виробів, часом використовуються як оригінальний декор.

Які бувають гудзики? Зустрічаються як звичної форми круглі гудзики, так і гудзики овальної, ромбоподібної форми, квадратної і трикутної, гудзики з непрозорою фактурою, з різного роду вставками, в тому числі й прозорими, і так далі.

За типом кріплення розрізняють гудзики прокольні - з двома або 4 отворами, на ніжці, на потайній ніжці та без ніжки. Особливим видом є гудзики-бранденбурги, які складаються з гудзика і відповідної частини-застібки, які пришиті на різні борти виробу. При використанні таких гудзиків необхідність прорізати петлі відпадає. Бранденбурги виглядають особливо виграшно на шкіряному одязі, на хутряному одязі, одязі з сукна та драпу - тобто на товстих важких тканинах.

Де купити гудзики? Купити гудзики пропонують сьогодні багато виробників, але якісні, і, крім того, екологічні гудзики може запропонувати не кожна компанія, яка торгує швейною фурнітурою. Високоякісні гудзики з пластику і натуральних матеріалів, оптом та в роздріб, реалізує українська компанія "Бомакс ПЛЮС". ТОВ "Бомакс ПЛЮС" є єдиним і, до того ж, прямим постачальником продукції відомого в усьому світі лідера з виробництва та продажу швейної фурнітури LOUROPEL - Fabrica de botoes, LDA (ПОРТУГАЛІЯ) в Україні. Відмінною особливістю гудзиків від "Бомакс ПЛЮС" є витончений дизайн, обробка високої якості, екологічно чисті матеріали, з яких виготовлені гудзики, і при всьому цьому - комфортні гнучкі ціни.

Екологічні та якісні, правильно підібрані гудзики будуть не лише довгий час служити Вам засобом для застібання одягу, але й стануть гідною прикрасою будь-якого виробу.