Науковці відзначають, що маленькі діти вміють добре розрізняти голосні, приголосні звуки, ритм мови, навіть тієї, яка не є рідною. Особливо це властиво дітям, що ростуть у двомовних родинах: вони легко й звично переключаються на іншу мову.

Мозок дворічної дитини має вдвічі більше областей контакту нервових клітин, ніж мозок дорослого. Ці контакти потрібно використовувати, інакше вони втрачаються. Дитина готова сприймати будь-яку мову, (або кілька мов), якої ми б хотіли її навчити. На розумінні цього феномену будуються уроки англійської для дітей за методикою Хелен Дорон.

За різні функції нашого тіла і різні здібності відповідають різні ділянки мозку. Ті дії, які ми робимо, майже не замислюючись, автоматично, закладаються у ранньому віці у тій ділянці мозку, яку називають "глибокою рухомою зоною". Фактично вся та інформація, яку ми пізнаємо про світ у дитинстві, зберігається саме там. Так само і англійська для дітей вивчається на інтуїтивному рівні і допомагає іноземній мові швидко стати другою натурою.

Запам’ятовування інформації та створення навичок у цій зоні мозку є найлегшим у ранньому віці (приблизно до 6-7 років). У старших дітей і у дорослих мозок працює по-іншому, їм доводиться зберігати інформацію у інших, більш активних ділянках мозку. Саме тому дорослі спочатку продумують речення рідною мовою, а вже потім перекладають їх на іноземну. Навіть якщо здається, що мовлення є автоматичним, все одно мозок працює інакше, ніж у дітей.

Навіть для немовлят від 3 місяців слухання інтонацій іноземної мови є корисним із нейрологічної точки зору, адже вони знайомляться зі звуками. А звідси і до сприйняття мови недалеко.
Властивість дітей навчатись є настільки великою, що вони готові сприймати будь-яку кількість мов, і це не приносить їм жодної шкоди. В подальшому дитина буде легко розрізняти українську та будь-яку іноземну мови та пеходити з однієї на іншу.

Дослідження показали, що англійська для дітей ясельного та молодшого віку сприяє кращому засвоєнню абстрактних понять, розвитку мислення і уяви. Діти, що перебувають у іншомовному середовищі, отримують кращі результати на стандартизованих тестах, а в подальшому є більш успішними в кар’єрі. Набута здатність до навчання, якщо її розвивати у правильному напрямку, з часом не втрачається. Розвинута уява і прагнення пізнавати нове у майбутньому стануть добрими помічниками у школі та в дорослому житті. Знання кількох мов, крім того, допомагає зберегти у старості добрий розум.

Англійська для дітей за методикою Хелен Дорон викладається у невеличких групах від 4 до 8 дітей, тож кожній дитині приділяється максимум уваги, малюки спілкуються з новими друзями, творять, граються і легко і просто вчать мову. Діти від 3 місяців до 14 років навчаються поступово розмовляти, а згодом - читати і писати англійською, і одночасно готуються до міжнародного екзамену з англійської мови.