Ще чверть століття тому такого поняття як БАД, або біологічно активна добавка до їжі, взагалі не існувало. Сьогодні в розвинених країнах БАДи регулярно приймає більше половини населення.

 

Біодобавки досить популярні, і багато хто дійсно відчув їх ефективність, проте у більшості людей все-таки склалась негативна думка про біодобавки. Виною тому занадто активна реклама і велика кількість шахраїв, які непогано заробляють, обіцяючи покупцям чудодійний ефект від біодобавок. Щоб не нашкодити своєму здоров'ю і не потрапити до рук шахраїв, давайте розберемося, чи дійсно БАДи - панацея від усіх хвороб.

 

МІФ 1. БАДи - це не ліки, тому вони не здатні поліпшити здоров'я.
Всім відомо, що в їжі, яку ми вживаємо, містяться далеко не всі необхідні нам речовини. І навіть якщо ми точно знаємо, якого саме елементу не вистачає нашому організму, отримувати його в необхідній кількості тільки за рахунок з'їдених продуктів не завжди реально. БАДи містять саме ті компоненти, які здатні підтримувати біобаланс в нашому організмі. Дійсно, БАДи - це не ліки, а всього лише добавка до їжі, але навіщо зайвий раз труїти себе хімією, якщо в деяких випадках можна поліпшити здоров'я і за рахунок нешкідливих компонентів, які містяться в добавках?


МІФ 2. Можна їсти все, що завгодно, БАД все одно заповнить всі відсутні мікроелементи.
БАД дійсно допомагає організму заповнити відсутню кількість необхідних елементів. Але це зовсім не означає, що ви можете вживати добавки і при цьому харчуватися фастфудом. БАД ефективний тільки як додаткове джерело вітамінів і амінокислот. Так що не забувайте про необхідність здорового і збалансованого харчування.

 

МІФ 3. БАДи основані на натуральних компонентах.
У цей міф хотілося б вірити, але, на жаль, це не так. Якби при виготовленні добавок дійсно використовувалися натуральні, та ще й екологічно чисті компоненти, то баночка БАДа коштувала б у десятки разів дорожче. Однак це не привід розчаровуватися в добавках - адже синтетичні вітаміни за своєю структурою ідентичні натуральним. Так що вживання БАДів не завдасть шкоди вашому здоров'ю, швидше навпаки, допоможе його зберегти або ж відновити.

 

МІФ 4. Найкраще вживати БАДи, в яких міститься комплекс всіх необхідних елементів.
Звичайно, було б здорово - випив таблетку, і організм відразу отримав потрібну користь кальцію, магнію, йоду, всіх можливих вітамінів і амінокислот. Але в дійсності, чим більше компонентів міститься в Бадах, тим менш вони ефективні. Взаємодіючи між собою, ці речовини втрачають свої властивості. До того ж, у кожного з нас свій дефіцит мікроелементів, тому організм візьме тільки те, чого йому не вистачає. Так що краще за все визначити, чого саме вам не вистачає і вже після цього вибирати БАД.

 

Ефективність біодобавок - одне з найбільш обговорюваних питань у сучасній медицині. Хтось ставиться до БАДів скептично, а хтось переконується в їх ефективності, скуповуючи привабливі і багатообіцяючі баночки в аптеках. Головне - не ставитися до біодобавок як до ліків, здатним вилікувати від будь-якого захворювання. Це всього лише добавка, ефективна як профілактичний засіб або ж як спосіб заповнити кількість елементів, необхідних нашому організму.

Матеріал з Всесвітньої мережі Internet