Англійська мова для дітей викладається за методикою Хелен Дорон протягом 25 років. За цей час у світі відкрилось близько 700 навчальних центрів, а більше сорока з них - в Україні. Всі школи функціонують за принципом франчайзингу: бізнесмени будують власну справу за підтримки Освітньої групи Хелен Дорон. Основні вимоги до франчайзі - знайти місце для школи, найняти персонал і працювати за принципами, які розробила Хелен.

Як оцінюється попит на англійську мову для дітей?

Останнім часом попит на навчання англійської мови постійно зростає. Рівень викладання у звичайних школах часто є недостатнім, і коли постає питання - витрачатись на дорогих репетиторів, чи на перевірену методику викладання, чимало батьків обирають уроки англійської для дітей в центрах Хелен Дорон. По всій країні у Школах Хелен Дорон уже займається більше трьох тисяч дітей, і ця цифра постійно збільшується. Ще однією перевагою є наголос на ранню англійську: велика кількість спеціалізованої літератури на цю тему, а також враження друзів і знайомих від навчання дітей у центрах раннього розвитку переконують у необхідності почати навчання задовго до школи.

Хто може стати франчайзі?

Власний бізнес - це певний ризик, а також готовність наполегливо працювати на результат. Тож в основному франчайзі - це високоорганізовані ділові люди, які мають досвід в управлінні бізнесом і у маркетингу. Вони мають бути щиро зацікавленими у процесі викладання англійської мови для дітей і розуміти потреби і проблеми вчителів своєї Школи.

Де можна створити нову Школу?

Англійська мова для дітей за методикою Хелен Дорон викладається переважно в містах, що налічують не менше 50 тисяч жителів. Однак є позитивний досвід відкриття Школи у містечку з населенням всього 25 тисяч чоловік. Це показує, що попит на освітні послуги зростає, а англійська мова для дітей стає все популярнішою.

Яку підтримку отримує франчайзі?

Освітня група Хелен Дорон надає допомогу в організації бізнесу, у підборі та навчанні персоналу. Школи постачаються рекламними матеріалами, постерами, буклетами, відеодисками. Веб-портал франчайзера містить всю необхідну юридичну, фінансову та адміністративну інформацію, яка постійно оновлюється. На міжнародних та регіональних конференціях франчайзі отримують найновіші методичні схеми для вчителів та обмінюються досвідом із колегами.

Франчайзингове навчання

Всі бажаючі стати франчайзі у сфері англійської мови для дітей проходять спеціальну підготовку, яка триває до 10 днів. Перший етап підготовки - педагогічний: майбутні франчайзі відвідують тренінги для вчителів у якості спостерігачів. При цьому завдання для вчителів виконувати обов’язково тільки в тому випадку, якщо франчайзі прагне стати кваліфікованим вчителем і самостійно викладати англійську мову для дітей. Другий етап - це бізнес-навчання, тривалість якого залежить від рівня франчайзу.

Заняття на курсах підготовки проходять цікаво та весело, а це - стимул для плідної роботи та творчості.

Скільки це коштуватиме?

Організація школи потребує приблизно 10000 євро початкових інвестицій. Паушальний внесок складає 5.500 – 6.000 євро. Він сплачується одноразово - за франчайзингові права, а при продовженні терміну дії договору додатково платити не потрібно. Роялті (відрахування на користь Освітньої групи Хелен Дорон) складає до 14% залежно від кількості дітей, що навчаються в школі, і нараховується щоквартально.

Нарешті, приємна інформація для тих, хто не має вільних коштів на цілу Школу англійської мови.

Щоб стати франчайзі у мережі Хелен Дорон, необов’язково орендувати дорогу площу. Так, наприклад, тернопільський місцевий франчайзі (він же - вчитель) викладає англійську мову для дітей просто в себе вдома. Національний координатор Helen Doron в Україні Віра Василівна Чуб зазначає: "Ця форма співпраці призначена для активних людей, які поки не мають достатньо грошей для відкриття окремого центру, але мають хорошу кваліфікацію та бажання займатися такого роду бізнесом. Думаю, цей напрямок франчайзингової співпраці досить перспективний, і кількість бажаючих працювати на таких умовах буде зростати". В інших країнах практикується також англійська мова для дітей на базі дитячих садочків та шкіл, які з радістю надають власну площу для занять.