Шини для навантажувачів - найважливіша складова їх ефективної експлуатації. Вибір шин для навантажувача - одна з найвідповідальніших задач після придбання цього виду спецтехніки.

Чому необхідно правильно підбирати якісні шини для навантажувачів?

На відміну від автомобільних шин, де експлуатаційні характеристики залежать в першу чергу від швидкості руху, на параметри шин для навантажувачів впливають підвищені навантаження (у тому числі високий тиск повітря) при відносно невеликих швидкостях. Також при русі машини на підйом або спуск шини для навантажувачів повинні забезпечувати певне зчеплення з поверхнею. В залежності від виду поверхні підбираються технічні характеристики шин для навантажувачів.

Крім забезпечення хорошого зчеплення з поверхнею, шини для навантажувачів покликані пом'якшувати удари і поштовхи, забезпечувати хорошу керованість. Значною мірою від шини для навантажувачів залежать прохідність, витрата палива, забезпечення заданої вантажопідйомності.

Навантажувачу доводиться працювати в будь-який час року (це не стосується тільки навантажувачів, що переміщаються виключено всередині приміщень - наприклад, невеликих електронавантажувачів на складах). Тому шини для навантажувачів повинні бути спеціалізованими - літні шини не підходять для зимових умов і навпаки.

Причиною простою навантажувачів часто буває спущене колесо, яке не витримало великої ваги. Тому потрібно враховувати інтенсивність навантаження при виборі шин для навантажувачів. Вантажно-розвантажувальні роботи пов'язані з підвищеною небезпекою, тому особливо важливо, щоб шини для навантажувачів не погіршували керованість і стійкість техніки під навантаженням. Таким чином, від правильного вибору шин для навантажувачів залежить як швидкість робіт, так і безпека.

Навантажувачі на складах, як правило, використовуються по максимуму. Часто практикується цілодобова робота навантажувачів в умовах, далеких від ідеальних. Це як погодні умови, так і неякісні поверхні. Тому і шини для навантажувачів зношуються швидко. Але якщо підібрати правильні і якісні шини для навантажувачів, можна скоротити витрати на шини і час простою техніки, зробити роботу навантажувачів більш ефективною.

З цього випливає однозначний висновок: на шинах для навантажувачів не варто економити. Ремонт навантажувачів обходиться дорого - набагато дорожче, ніж якісні шини.

Шини для навантажувачів традиційно поділяються на дві основні групи: пневматичні та суцільнолиті шини для навантажувачів. В чому особливості та переваги шин для навантажувачів цих видів?

Пневматичні шини для навантажувачів

Пневматичні шини для навантажувачів особливо популярні завдяки своєму універсальному застосуванню. Такі шини можуть бути успішно використані при експлуатації навантажувачів практично на будь-яких поверхнях (грунт, сніг, покриття і дорожні покриття). В силу конструкції і особливого способу встановлення, коли шина наповнюється повітрям під тиском, пневматичні шини для навантажувачів відмінно гасять удари і поштовхи при русі по нерівних поверхнях. Якщо вантаж вимагає демпфуючих характеристик при русі (іншими словами, якщо потрібно гасити коливання), то краще вибрати пневматичні шини для навантажувачів. Такі шини дозволять забезпечити схоронність "примхливого" вантажу навіть при нерівних підлогах або дорожньому покритті. Однак, суттєвим недоліком пневматичних шин для навантажувачів є те, що в разі проколу вони практично відразу виходять з ладу.

Суцільнолиті шини для навантажувачів

Матеріал, з якого виготовлені суцільнолиті шини для навантажувачів (які часто називають "супереластик"), містить натуральний каучук в суміші з наповнювачами. Це робить їх дуже зносостійкими. Чим більше у складі каучуку, тим надійніші шини: вони більш пружні, стійкі до розривів і зношування, виділяють менше тепла при терті об поверхню.

Суцільнолиті шини для навантажувачів не бояться гострих поверхонь (металевої стружки, битого скла), не бояться вони і суворих умов експлуатації. Такі шини для навантажувачів мають незрівнянно більший термін служби і практично не вимагають до себе уваги весь час експлуатації. Навантажувач, оснащений шинами "супереластик", має дуже високу стійкість. За рахунок цього є можливість рухатися при здійсненні вантажно-розвантажувальних робіт з більш високою швидкістю, підвищуючи таким чином продуктивність праці.

Бандажні шини для навантажувачів

Підвид суцільнолитих шин для навантажувачів - бандажні шини. Вони складаються із зовнішнього (протекторного) шару і сталевого бандажа для фіксації шини на ободі. Бандажні шини для навантажувачів сконструйовані спеціально для роботи з великими навантаженнями і у важких умовах - це хімічно активні середовища, і робота з металобрухтом та інші умови.

Який вид шин для навантажувачів підійде саме вашій техніці, краще за все визначить фахівець. Компанія Технолайн-Південь постачає шини для навантажувачів від перевірених виробників: Petlas, Нижньокамський завод, Advance, Дніпрошина, Елка. Крім шин для навантажувачів, в асортименті компанії також шини вантажні, легковантажні та легкові, шини для сільгосптехніки, шини для спецтехніки, шини для мікроавтобусів та інші види шин. Список виробників говорить сам за себе: КАМА, Белшина, Росава, Дніпрошина, Амтел, Continental, Bridgestone, Michelin, Petlas, Nokian Tyres, Goodyear, Kormoran, Sava, Dunlop, Mitas, Vredestein, Triangle, Aeolus, Alliance. З компанією Технолайн-Південь у вас будуть найкращі шини для навантажувачів та іншої техніки!