Ринок Києва та України в цілому пропонує чималу кількість різних димарів, але найбільшу популярність завоювали сучасні димарі з нержавіючої сталі. І це не дивно, адже такі димарі відрізняються відмінними експлуатаційними характеристиками, стійкістю до агресивних кислотних середовищ і високих температур, а легкість та швидкість виконання монтажу вигідно відрізняють саме цей тип труб від інших. Якщо ж порівняти ціни на димарі з нержавіючої сталі з іншими пропозиціями на ринку, то їх перевага практично незаперечна.

Проте, не всі димарі з нержавіючої сталі однаково якісні. Розглянемо, на що слід звернути увагу покупцеві при виборі комплекту димаря?

Всі нержавіючі димарі відрізняються якістю матеріалів, з яких вони виготовлені, що спочатку визначає термін служби та умови для їх експлуатації. Для виготовлення димарів найбільш підходящими за своїми характеристиками є сталі аустенітного класу, за американською класифікацією AISI - це сталі 300-ї серії. Аустенітні сталі відрізняються високим вмістом нікелю та хрому, а до складу деяких входить титан або молібден. Вміст у хімічному складі сталі молібдену збільшує її стійкість до кислот і міжкристалічної корозії в середовищі високих температур, що значно збільшує термін служби димаря, виготовленого зі сталі такого типу.

Говорячи про застосування інших типів нержавіючих сталей, варто відзначити що деякі виробники димарів застосовують для їх виготовлення феритні сталі 400-ї серії. Використання таких сталей дає істотне зниження собівартості димарів, а отже - прибуток для такого виробника. Проте, у цьому випадку ні про яку якість та надійність продукції і мови бути не може. Феритні сталі мають дуже низький вміст хрому та нікелю - елементів, які є основними складовими нержавіючої сталі, а за своїми характеристиками вони зовсім не призначені для експлуатації в середовищі високих температур. Низькі показники стійкості до дії агресивного кислотного середовища не дозволяють застосовувати нержавіючі сталі 400-ї серії для відведення продуктів згоряння від установок, які працюють на природному газі, через слабкий опір корозії. Внаслідок цього встановлення та експлуатація димаря з феритної сталі - неприпустима, адже це як гра з вогнем - не варто з цим жартувати!

Не менш важливу роль грає якість виготовлення комплектуючих деталей димаря. Її практично завжди можна визначити шляхом зовнішнього огляду. Зварний шов димаря з нержавіючої сталі має бути безперервним та цілісним, якщо ж на виробі видно пропалені ділянки або нерівності шва - це наслідок неякісного обладнання або низької кваліфікації працівника, який виготовляв деталь. Всі частини елементів димоходу мають бути добре проварені, без пропалених ділянок, і забезпечувати достатній рівень міцності з'єднань точковим зварюванням. Слід звернути увагу і на наявність деформацій на поверхні виробу, які можуть викликати проблеми при встановленні або експлуатації димаря в цілому.

Всі труби для димарів, а також фасонні частини до них - трійники, відведення, ревізії та інше - повинні мати правильну геометричну форму і легко з'єднуватися між собою, забезпечуючи тим самим легкий та надійний монтаж димаря. Димарі "сендвіч" - утеплені димарі, до яких є свої вимоги: конструкція "труба в трубі" має бути ідеально відцентрована, інакше проблеми при збиранні димоходу неминучі. Крім того, вимоги до утеплених димарів передбачають наявність в конструкції технічних зазорів на лінійне розширення металу, який перебуває в безпосередньому контакті з димовими газами високої температури.

Отже, правила вибору надійного димаря наступні:

- димарі з нержавіючої сталі та їх комплектуючі мають бути виготовлені саме з аутсенітної, а ні в якому разі не феритної сталі;
- всі зварні шви та з'єднання мають бути акуратними, цілісними та не мати перепалених ділянок;
- димарі з нержавіючої сталі мають збиратися з комплектуючих, які мають правильні геометричні форми, легко стикуються між собою і в термо-виконанні мають зазори на лінійне розширення металу.

Димарі ТМ Комінвент, що їх пропонує інтернет-магазин Dimohod.com.ua, виготовлені з якісної аустенітної нержавіючої сталі, яка забезпечує стійкість до міжкристалічної корозії згідно до ГОСТ 5582-75. Це дозволяє експлуатувати такі димарі з нержавіючої сталі для установок, що працюють на рідкому, газоподібному та твердому паливі.

Компанія Комінвент - перший в Україні сертифікований виробник димоходів. Димарі з нержавіючої сталі виробництва компанії Комінвент - це продукт найвищої якості, який забезпечує відповідний рівень надійності.

Продукцію ТМ Комінвент можна придбати в будь-якому регіоні України - практично повний асортимент димоходів представлений в гіпермаркетах мереж "Нова Лінія" та "Епіцентр".

Купуючи димарі з нержавіючої сталі ТМ Комінвент, Ви не лише отримуєте якісне рішення відведення продуктів згоряння, але й інвестуєте свої кошти в безпеку та надійність роботи системи опалення в цілому!