Маслостанція, або, як її ще називають, гідростанція, гідравлічна насосна станція - це спеціальна установка, призначена для подавання енергії та тиску для гідравлічного обладнання. Маслостанції використовуються у різних галузях народного господарства і промисловості: у чорній та кольоровій металургії, в цивільному та промисловому будівництві, у залізничному, автомобільному та річковому транспорті, у вугільній, гірничорудній та харчової промисловості, в сільському господарстві, в енергетиці.

Маслостанції приводять в дію механізми пресів і ковальського обладнання, гідроманіпуляторів, прокатних станів та іншої промислової техніки. Також їх застосовують для ручних динамічних гідравлічних інструментів, таких як: відбійні молотки, занурювані шламові насоси, канатні, дискові та ланцюгові пилки, гайковерти, кутові шліфмашини, стінорізні машини, ручні гідравлічні свердла і багато іншого. Маслостанції просто незамінні для приведення в дію різноманітного рятувального інструменту - потужних різаків, підйомного обладнання та інших механізмів.

Види маслостанцій

Залежно від способу управління, сьогодні знайшли широке застосування:

- електромагнітні станції, обладнані кнопковим пультом управління;
- ручні маслостанції, які управляються за допомогою рукоятки розподільника;
- автоматичні, управління якими здійснюється ручним або автоматичним способом зі спеціального пульта.

Залежно від типу приводу, що використовується, розрізняють бензинові, дизельні та пневматичні маслостанції. При цьому кожна маслостанція має свою сферу використання та суворо обумовлені умови експлуатації, тому до вибору приводу потрібно підходити дуже серйозно.

Вибір маслостанції

Вибираючи маслостанцію, яка ідеально підійде саме для ваших задач, необхідно враховувати декілька важливих параметрів і характеристик. Перш за все, необхідно підібрати номінальний робочий тиск гідростанції. Для правильної роботи всієї гідравлічної системи, він має співпадати з тиском, необхідним для гідроінструмента або гідрообладнання, яке необхідно підключати до даної маслостанції. Тому підбирати гідромаслостанцію варто в тісному зв'язку з інструментом. Відповідно до світових стандартів, максимальна величина тиску робочої рідини має становити 700 Бар.

Також при виборі потрібно враховувати тип розподільної апаратури, число потоків і ступенів подачі робочої рідини, а також тип приводу. За останньою характеристикою розрізняють гідравлічні маслостанції: електричні (що працюють від мережі 220 В або 380 В), пневматичні, бензинові або дизельні - залежно від умов роботи. Найбільш компактними є маслостанції з бензиновим приводом. Але на таких виробництвах, де існують жорсткі вимоги до пожежної безпеки - наприклад, в гірничодобувній або нафтохімічної промисловості, просто незамінні гідравлічні маслостанції з пневмоприводом.

Якщо подача станції низька (від 0,5 до 40 л/хв, в залежності від встановленого гідравлічного насоса), то гідравлічне обладнання може працювати надто повільно, але й надмірно велика подача тиску може пошкодити інструмент, не розрахований на таку продуктивність.

Крім того, чимале значення у виборі має ємність маслостанції, яка включає в себе сумарну ємність всіх споживачів і продуктивність насоса. Від цього параметра залежать і безперебійність роботи станції, і тиск робочої рідини, та інші показники її роботи. Маслобак насосної станції необхідний для пониження температури робочої рідини і осідання домішок та механічних включень. Кількість масла в баку має злегка перевищувати ємність гідравлічної системи. Маслостанція є негроміздким, тихим і економічним джерелом енергії для найрізноманітнішого гідравлічного обладнання.

Маслостанція від компанії «Гідравлік Лайн»

Компанія «Гідравлік Лайн» реалізує маслостанції від всесвітньо відомих виробників, і, крім того, пропонує своїм клієнтам проектування та розробку маслостанцій будь-якого типу та потужності, в залежності від потреб замовника та специфіки майбутньої експлуатації. При створенні маслостанцій підприємство використовує лише високоякісні комплектуючі від перевірених постачальників зі світовим ім'ям а саме: Avit, Argo-hytos, Barcontrol, Boschrexroth, Bucher, Denison, Epe, Hydac, Internormen, Jahnshydraulik, KTR, Linde, Mahle, Moog, Stauff, Olaer , Orsta - hydraulik, Parker, Pister, Wagener, Walther-Praezision, WINMAN, FREEWAY, FASTER, Ami, Berarma, Bondioli & Pavesi, Casappa, Contarini, Emmegi, Faster, FBNFiltri, Filtrec, CommandControls, Hydraforce, Integratedhydraulics, Staffa, Vickers, Кawasaki, Yuken, LMC, Bluetech, Gem-Fa, Hydronit, LuEn, Marzocchi, MPFiltri, MTC, Sofima , Vivoil, Walvoil, Aron, Oesse, Oleostar, SAI, Tognella, М+S, Sauer Danfoss, Vickers, OMT, MP Filtri, Hidromas, Hi-Teck. На кожний спроектований і виготовлений компанією виріб видається документація, яка підтверджує його якість.