Світлодіодні світильники можна з упевненістю назвати найбільш перспективними розробками в області штучного освітлення. Енергозберігаючі світлодіодні світильники застосовують для зовнішнього світлодіодного освітлення в якості декоративного підсвічування будинків, вулиць і рекламних конструкцій, автомобілів, фонтанів, мостів і тунелів. Сьогодні таке освітлення з успіхом використовується для підсвічування домашнього інтер'єру, промислових і офісних приміщень. Уже нині, тенденції говорять про те, що цілком можливо, що скоро світлодіодні світильники можуть витіснити інші джерела світла. Це зумовлено, перш за все, широким потенціалом застосування світлодіодів.

Архітектори, дизайнери, фахівці із захисту навколишнього середовища не перестають повторювати про переваги використання світлодіодів. Але що говорять про конкретні факти? Про це та інше читайте далі.

Світлодіодні світильники мають істотні переваги в освітленні. Вони мають високий рівень ефективності, довговічні, довший термін служби у порівнянні з іншими ламповими джерелами світла.

Світлодіодні світильники зменшуть обсяг необхідного технічного обслуговування. Це у свою чергу дозволяє економити електроенергію, зменшити витрати на технічне обслуговування. Працюючи по вісім годин на день світлодіодні світильники можуть легко прослужити протягом 18 років без заміни. Світлодіодні світильники можуть працювати понад 70 000 годин. Це факти.

На думку спеціалістів, масове використання світлодіодних світильників дасть змогу ще на якийсь час відстрочити енергетичну кризу планети, адже на штучне освітлення витрачається до половини електроенергії, що виробляється на Землі. Скорочення енерговитрат на світло за рахунок повсюдного застосування світлодіодних ламп складе до 40 відсотків! Отож, давайте ближче розглянемо переваги і недоліки світлодіодних ламп.

Переваги використання світлодіодних світильників

Світлодіодні світильники генерують більше світла на одиницю потужності, ніж лампи розжарювання. Такі лампи дозволяють більш економічно використовувати електроенергію. Світлодіодні світильники не містять ртуті на відміну від фотолюмінесцентних ламп. В їх складі немає отруйних матеріалів,не виникає проблем із утилізацією.

Світлодіодні світильники істотно не нагріваються, не спричиняють ультрафіолетового випромінювання. Світлодіоди можуть випромінювати світло необхідного кольору без використання кольорових світлофільтрів, які потрібні при традиційному освітленні.

Світлодіодні світильники ідеально підходять для використання в умовах з повторно-короткочасним режимом роботи. Чого не можна сказати про фотолюмінесцентні лампи, які при роботі в такому режимі перегорають частіше, та про газорозрядні лампи, яким потрібен час для включення.

Світлодіоди, що є напівпровідниковими елементами, стійкіші до зовнішнього механічного впливу.

Недоліки використання світлодіодних світильників

Світлодіодні світильники дорожчі від традиційних джерел освітлення. Характеристики світлодіода у великій мірі залежать від температури навколишнього середовища, при якій він експлуатується. Тривала робота світлодіодних світильників при високих температурах може привести до перегріву світлодіодної збірки і в кінцевому рахунку до відмови пристрою. Щоб забезпечити тривалий термін експлуатації виробу потрібно використовувати відповідний пристрій для відводу тепла. Найбільш теплостійкий світлодіод, доступний на ринку, - світлодіод LifeLED - може працювати з оптимальною ефектністю в діапазоні від -40°C до +50°C (від -40°F до 122°F).