Біле золото в наші дні стало дуже популярним і успішно конкурує зі своїм жовтим «родичем». Мода на біле золото прийшла до нас з Європи та Америки, де цей вид золота здобув славу вже давно.

Не менш популярні сьогодні діаманти. А разом з білим золотом ці дрогоцінності створюють небачення тандем краси.

Раніше, ще до винайдення білого золота, діаманти часто ставили в срібло. Колір діаманта не завжди чисто білий, він може бути і жовтим, і навіть з коричневим відтінком, а біле золото надає каменю, будь-якого відтінку, білий колір, сяйво.

На все існує мода, і ювелірні прикраси не є винятком. Сьогодні в моді саме діаманти, обрамлені в біле золото.

Що таке біле золото?

Біле золото робиться шляхом змішування золота з білими металами. Біле золото підрозділяється на так зване «благородне» - з доданням благородних металів - і «неблагородна», легованої кольоровими металами. У перший час застосування білого золота в ювелірній справі в сплавах використовувався нікель замість паладію, але зараз застосування нікелю повністю припинено. Він є алергеним складником. Біле золото вимірюється в каратах, може бути 18 каратів, 14, 9 і т.д. 18 каратів білого золота означає, що воно містить 75% золота і 25% срібла і паладію.

Відмінності від жовтого золота полягають в металах, що використовуються в сплавах. У білому золоті використовуються срібло і паладій, в той час як в жовте золото входить мідь і цинк.

Для створення яскравого білого кольору уже готовий виріб покривають родієм. Без родієве покриття прикраси, особливо обручки, матимуть тьмяно-сірий колір - справжнім відтінком білого золота.

З іншого боку, родій має найчистіший білий колір і дуже твердий. Саме тому облицювання за допомогою родію надає чисту білизну. Однак з плином часу і при частому використанні яскравий білий колір тьмяніє, а щоб повернути колір треба повторно обробити виріб родієм.

Де використовується біле золото?

Біле золото широко застосовується для виготовлення вишуканих прикрас, які високо цінуються по всій Землі. Обручки з білого золота користуються неабиякою популярністю сьогодні. Витончені підвіски дуже підходять під повсякденний одяг.

Коштовності з білого золота виглядають дуже самобутньо. Вони нейтральні і пасують практично всім, чого не можна сказати про традиційний жовтий метал.